Najmniejszy na świecie komputer PC

Najmniejszy na świecie komputer PC
Źródło zdjęć: © toradex.com

14.03.2011 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda najmniejszy komputer osobisty na świecie? Na tegorocznych targach Embedded World szwajcarska firma Toradex zaprezentowała miniaturowe urządzenie xiilun PC, które...

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda najmniejszy komputer osobisty na świecie? Na tegorocznych targach Embedded World szwajcarska firma Toradex zaprezentowała miniaturowe urządzenie xiilun PC, które z pewnością może pretendować do tego tytułu.

Nowość została zbudowana w oparciu o platformę Intel Oak Trail. Komputer wyposażono w taktowany zegarem 1,6 GHz procesor Intel Atom, 1 lub 2 GB pamięci RAM DDR2. układ graficzny Intel GMA 600 ze wsparciem dla DirectX 9 i złączem HDMI, slot na katy pamięci microSD oraz cztery porty USB 2.0, które pozwolą rozszerzyć możliwości miniaturowego komputera. Całość została zamknięta w aluminiowej obudowie o wymiarach 6 x 8,9 x 1,6 cm, jest chłodzona pasywnie i pracuje pod kontrolą systemu Linux.

Producent twierdzi, że xiilun PC jest on w stanie zapewnić funkcjonalność komputera klasy x86. Charakteryzuje się przy tym niewielkimi wymiarami i niskim zapotrzebowaniem na energię. Niestety zarówno cena jak i data wprowadzenia na rynek miniaturowego komputera nie są jeszcze znane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)