Najlżejszy telefon świata - Modu

Najlżejszy telefon świata - Modu

15.07.2010 10:29, aktual.: 15.07.2010 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Światem telefonii mobilnej od pewnego czasu wstrząsały informacje o tajemniczym projekcie zwanym Modu. W założeniach miał on stworzyć możliwość nowego typu komunikacji i dzielenia się danymi. Ta sztuka wyszła producentowi całkiem nieźle i zaowocowała powstaniem najlżejszego telefonu na świecie

Głównym elementem tajemniczego produktu jest "telefon modu" - malutkie urządzenie, nie większe niż obecnie znane baterie aparatów komórkowych. Waży on zaledwie 40,1 gramów i dysponuje szeregiem funkcji dostępnych w obecnych telefonach, takich jak możliwość wykonywania rozmów telefonicznych, czy odsłuchiwanie muzyki. Posiada przy tym wbudowaną pamięć o pojemności 2 GB bez możliwości ulepszenia.

Obraz
© Wymienne interfejsy Modu (fot. engadget)

Jednak największa funkcjonalność Modu związana jest z zestawem dodatków, które popularnie nazywane są "modu jackets" - dosłownie "kurtki modu". Są to urządzenia o różnych funkcjach, z których można korzystać po włożeniu podstawowego telefonu w odpowiednie gniazdo. Można w ten sposób zmieniać wygląd swojego Modu zależnie od nastroju lub rodzaju spotkania na jakie się wybieramy. Przykładowo, kurtka nocna posiada specyficzne dookolne oświetlenie telefonu, a sportowa oferuje szereg funkcji jak stoper czy krokomierz.

Po dołączeniu modułu głównego do specjalnej przystawki, uzyskujemy możliwość oglądania zapisanych zdjęć na wysokiej jakości ramce LCD. Dodatkowo, podłączenie Modu do odpowiednio przystosowanego aparatu fotograficznego pozwala na natychmiastowe dzielenie się wykonywanymi zdjęciami z dowolną osobą, zapisaną na liście kontaktów.

Obraz
© Ramka LCD dla Modu (fot. engadget)

Należy jednak pamiętać o cenie każdego komponentu, takich jak przystawka nocna lub sportowa, która ma kosztować ok. 24. zł , a ramka LCD ok. 390 zł. Koszt najważniejszego moduł całego systemu może sięgnąć nawet 630 zł. Są to ceny nie małe, ale konsumenci przywykli już z pewnością do podobnych sum, jakie należy zapłacić za techniczne nowinki.

Modu to system, który dzięki możliwościom personalizacji ma szansę stać się bardzo popularnym urządzeniem. Obecnie dostępny jest jedynie w Wielkiej Brytanii Istnieją również wzmianki o pracach nad Modu 2. który być może będzie wykorzystywał ekran dotykowy.

Źródło: engadget.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)