Najlepsze telewizory do 6000 zł

Najlepsze telewizory do 6000 zł
10.03.2017 17:111 / 8
Najlepsze telewizory do 6000 zł
Źródło zdjęć: © WP.PL

Można powiedzieć, że im więcej pieniędzy chcemy przeznaczyć na zakup telewizora, tym bardziej pole manewru się powiększa. Oczywiście, zawsze znajdzie się ktoś twierdzący, że za sześć tysięcy można już kupić samochód, ale oczywiście to kwestia potrzeb, oczekiwań i przeznaczenia.

Prawda jest też taka, że tylko w tym przedziale cenowym można myśleć o 4K i HDR oraz innych dodatkach.

Mając wygospodarowany budżet w okolicach sześciu tysięcy złotych, można kupić naprawdę dobry telewizor. Zwłaszcza, że często w tej cenie można kupić urządzenia, które normalnie kosztują dużo więcej, ale z racji promocji czy przecen w sklepach, można po nie sięgnąć dysponując taką właśnie sumą.

Samsung UE55KU6450S

2 / 8
323941660919015849
Źródło zdjęć: © samsung

Wyświetla obraz w rozdzielczości 4K UHD (Ultra High Definition), czyli 4-krotnie większej od najpopularniejszego obecnie standardu Full HD. Ten model wyposażono w HDR, który jest nowym standardem produkcji filmów i seriali. Wyróżnia się wysokimi, nieosiągalnymi do tej pory poziomami jasności i kontrastu. Obraz staje się tym samym bardziej szczegółowy i imponuje intensywnością barw. LED.

Doskonale spisze się także w roli urządzenia podłączanego do nowoczesnych konsol do gier - PS4 Pro oraz Xbox One, które oferują rozgrywkę w 4K oraz tryb HDR.

Dodatkową zaletą jest łączność bezprzewodowa, można do niego przesyłać dane ze smartfonów i tabletów, dzięki możliwości podłączenia do sieci domowej będzie także opcja strumieniowania filmów z komputerów. Ciekawostką jest opcja podłączenia zewnętrznych głośników (soundbar) działających bezprzewodowo przez bluetooth.

Do tego oczywiście działa w standardzie Smart TV.

Trzeba na niego wydać niespełna 4 tysiące złotych.

Philips 55PUS6561/12

3 / 8
323941660919409065
Źródło zdjęć: © Philips

Jeżeli lekko przekroczycie barierę 4 tysięcy, to w zasięgu znajdzie się ten właśnie telewizor.

55-calowy telewizor LED o rozdzielczości 4k Ultra HD. Wyposażono go w znaną technologię Ambilight firmy Philips. Telewizor emituje na ścianę bardzo szeroką poświatę z trzech stron ekranu. Kolory i dynamika uzależnione są od tego, co dzieje się na ekranie.

Ten telewizor nie obsługuje HDR.

Zainstalowano w nim za to system Android, a więc każdy posiadacz smartfonu z tym systemem poczuje się bardzo komfortowo widząc znajome środowisko. Dodatkową zaletą jest możliwość korzystania z gier i aplikacji tworzonych na mobilny system operacyjny Google'a. Grać można bez dodatkowej konsoli, wystarczy dokupić dowolnego pada na USB.

Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację na smartfon lub tablet, aby urządzenie przekształciło się w wygodnego pilota do TV.

LG 60UH6507

4 / 8
323941660919802281
Źródło zdjęć: © LG

Telewizor LG to następny skok cenowy i powoli zaczynamy zbliżać się do pięciu tysięcy złotych.

Jest to bardzo cienki, 60-calowy telewizor z technologią HDR Pro oraz systemem webOS 3.0. Ze względu na budowę tego wyświetlacza, jakość obrazu nie ulega pogorszeniu nawet wtedy, gdy patrzymy pod kątem. Dzięki temu obraz o pięknych i żywych barwach można oglądać z każdego miejsca w pokoju. UTLRA Slim oznacza innowacyjną elegancką linię projektową. Ultracienka obudowa pozwala zaoszczędzić miejsce oraz doskonale pasuje do nowoczesnego wystróju wnętrz.

Fani filmu i gracze powinni być bardzo zadowoleni.

SONY KD-55X8507C

5 / 8
323941660920064425
Źródło zdjęć: © Sony

SONY KD-55X8507C to telewizor, który kosztuje trochę więcej, bo ok 5 tys. zł. Ten 55 calowy LED jest pierwszym z linii obsługującej 4K. Pracuje pod kontrolą Androida, a więc użytkownicy, oprócz telewizji, mogą tu korzystać z całej biblioteki aplikacji oraz gier.

Sony zastosowało tutaj swoją technologię TRILUMINOS Display. Wpływa ona na lepsze odwzorowanie szarości oraz kolorów.

Jeśli chodzi o nowinki, to model został wyposażony w pilota pozwalającego na wyszukiwanie komendami głosowymi. Wbudowana technologia NFC pozwala błyskawicznie, jednym dotknięciem, rozpocząć bezprzewodowe wyświetlanie zdjęć ze smartfona.

Telewizor obsługuje 3D, a więc granie i glądanie filmów w tej technologii nie będzie najmniejszym problemem.

LG 55EG910V

6 / 8
323941660920392105
Źródło zdjęć: © LG

Teraz wykonujemy szybki skok w okolice górnej granicy naszego budżetu, bo tam walczą trzy telewizory w niemal identycznej cenie.

Pierwszy z wspomnianej trójki to właśnie LG 55EG910V. Jest to urządzenie o 55-calowej matrycy OLED. W stosunku do konwencjonalnych LED-ów jest to duży skok jakościowy. Matryca OLED pozwala na uzyskanie perfekcyjnej czerni, nieskończenie dużego kontrastu oraz maksymalnego bogactwa kolorów. Każdy piksel matrycy jest niezależnym źródłem światła, dzięki czemu można uzyskać nieskończenie duży kontrast. Każdy piksel matrycy OLED emituje światło i niezależnie od innych pikseli może być włączany i wyłączany. Pozwala to uzyskać idealną czerń na ekranie telewizora, a w konsekwencji także głębokie barwy.

Zastosowanie OLED wpływa bezpośrednio na smukłą budowę, gdyż taka matryce nie musi być dodatkowo podświetlana.

O jakości obrazu najlepiej świdczy chyba opinia człowieka z NASA: „Ze względu na możliwość odwzorowania głębokiej czerni, telewizory OLED LG pozwalają na wyświetlanie audycji z niedawno uruchomionego kanału NASA TV UHD w najlepszy możliwy sposób, dostarczając wrażeń zbliżonych do tych, których doświadczają tylko kosmonauci.” - NASA TV UHD Channel.

SONY KDL-65W855C

7 / 8
323941660920719785
Źródło zdjęć: © Sony

Telewizor Sony oferuje matrycę LED, ale za to dostajemy 65 cali i 3D. Użytkownicy chwalą go za bardzo smukłą obudowę, która sprawia, że mimo sporych rozmiarów będzie pasować do różnych pomieszczeń.

Sony chwali się tutaj swoją technologią X-Reality PRO, która wedle producenta ma przewyższać konkurencyjne rozwiązania dotyczące przetwarzania obrazu.

Telewizor pracuje w oparciu o system Android TV. Ma wbudowany Google Cast, które ułatwia przesyłanie zdjęć i obrazów bezpośrednio ze smartfona.

Trzeba jeszcze koniecznie wspomnieć o Motionflow. Ta technologia przyda się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dynamicznym obrazem - a więc wielbiciele piłki nożnej oraz gracze powinni być w siódmym niebie.

SAMSUNG UE55KS7500S

8 / 8
323941660921047465
Źródło zdjęć: © samsung

Wkraczamy w świat zakrzywionych ekranów.

Ten telwizor Samsunga został wyposażony w zakrzywiony ekran o przekątnej 55 cali. Zakrzywiony ekran swoim kształtem nawiązuje do budowy oka, co sprawia, że obraz jest wolny od zniekształceń, ponieważ każdy punkt na ekranie znajduje się w takiej samej odległości od oczu.

Oczywiście oferuje on 4K i HDR. Obraz wyświetlany przez ten model Samsunga jest przepiękny - nasycony, kontrastowy i realistyczny. Działa w standardzie Smart TV.

Doskonale spisze się także w roli urządzenia podłączanego do nowoczesnych konsol do gier - PS4 Pro oraz Xbox One, które oferują rozgrywkę w 4K oraz tryb HDR.

Dodatkowymi zaletami jest łączność bezprzewodowa, można do niego przesyłać dane ze smartfonów i tabletów, dzięki możliwość podłączenia do sieci domowej jest także opcja strumieniowania filmów z komputerów. Ciekawostką jest opcja podłączenia zewnętrznych głośników (soundbar) działających bezprzewodowo - Bluetooth.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)