Najlepsze sprzęty wg ekspertów

Najlepsze sprzęty wg ekspertów

Najlepsze sprzęty wg ekspertów
17.09.2010 09:59, aktualizacja: 06.03.2017 13:11

None

Nikon D3S jest tak „czuły”, że umożliwia ustawianie ostrości i wykonywanie zdjęć w warunkach, w których nawet ludzkie oko nic nie widzi. Aczkolwiek, choć możliwość doboru wysokich czułości ISO występuje w większości współczesnych korpusów lustrzanek, to jednak jakość obrazu dla wysokich czułości rejestrowanego w Nikonie D3S, charakteryzuje się niezrównanie niskim poziomem szumów przy jednoczesnym zachowaniu bogactwa szczegółów. Połączenie ekstremalnie szybkiego przetwarzania EXPEED, prawie wodoodpornego korpusu, niezwykle wydajnego akumulatora i korpusu o wysokiej jakości sprawia, że Nikon D3S jest perfekcyjną, profesjonalną lustrzanką dla fotografujących sport, akcję i do wykonywania zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

1 / 19

Najlepsze kino domowe

Obraz

Szukasz ekscytującego systemu kina domowego 3D z dźwiękiem 7.1? Super cienki telewizor Samsung UE46C8000 jest wyposażony tak, aby mógł wprowadzić świat 3D do twojego salonu. Jego istotne cechy to wysoka rozdzielczość Full HD, jakość 3D i konwersja obrazu 2D do 3D, a super cienka konstrukcja podkreśla wyjątkową klasę. Głęboka czerń została uzyskana dzięki zaawansowanej technologii LED. Telewizor ten, spełniający rolę centrum domowej rozrywki, jest wyposażony w tunery HD. Funkcja Internet & TV pozwala użytkownikowi zainstalować aplikacje pobrane z App Store firmy Samsung, wymieniać i ściągać wszystkie rodzaje plików multimedialnych poprzez domową sieć łącznie z zapisanymi na USB. Zainstalowano również komunikator Skype, umożliwiający prowadzenie tanich rozmów telefonicznych. Wielki dźwięk został osiągnięty dzięki współpracy z systemem 7.1 Samsung HT-C6930W złożonym z odtwarzacza Blu-ray 3D, potężnego amplitunera, bezprzewodowych tylnych głośników i automatycznego mikrofonowego kalibratora.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

2 / 19

Najlepszy amplituner

Obraz

Onkyo odniósł sukces wprowadzając amplituner kierowany do niezaawansowanego użytkownika. Urządzenie wyposażono w kilka złącz HDMI 1.4a kompatybilnych z 3D, połączonych bezpośrednio z wbudowanym dekoderem, który wspiera najnowsze formaty dźwięku HD od Dolby do DTS. Amplituner oferuje skalowanie wideo do 1080p. Siedem wewnętrznych wzmacniaczy o mocy 100W zapewniają niezwykłe doświadczenie kina domowego, a także w słuchaniu muzyki stereo.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

3 / 19

Najlepszy zestaw głośników

Obraz

Ten system głośników 5.1 łączy dobry dźwięk ze stylowym designem. Pięć głośników-satelitów oferują czysty, realistyczny i dynamiczny dźwięk - zarówno dialogi, jak i delikatne dźwięki w tle są dobrze słyszalne. Subwoofer pozwala dostosowywać głośność, a wzmacniacz o sile 200W pozwala dostarczać imponująco głębokich basów.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

4 / 19

Najlepszy kieszonkowy aparat

Obraz

Pomimo że Sony a NEX-5 jest najmniejszym na świecie systemowym aparatem, to dzięki dużemu przetwornikowi obrazu formatu APS-C typu CMOS można za jego pomocą uzyskać zdjęcia wspaniałej jakości. Aparat przeznaczony jest dla użytkowników kompaktów i początkujących, którzy chcą poszerzać swoje fotograficzne umiejętności, i dlatego wyposażono go w prosty i użyteczny interfejs. Bardzo duży, uchylny ekran LCD sprawia, że zarówno fotografowanie, jak i nagrywanie filmów Full HD jest samą przyjemnością. Sony a NEX-5 jest pierwszym aparatem, który oprócz funkcji Sweep Panorama, wyposażony został również w tryb 3D Sweep Panorama.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

5 / 19

Najlepsza drukarka

Obraz

Epson Stylus Pro 3880 jest profesjonalną drukarką drukującą w formacie do A2+, na tyle małą, że można ją zakwalifikować do drukarek biurkowych. Jej „specjalnością” jest wykonywanie wysokiej jakości monochromatycznych i kolorowych wydruków w rozdzielczości aż do 2880x1440 dpi, z wykorzystaniem pigmentowych tuszy Epson Ultrachrome K3. Wśród 9 tuszy pojawiły się dwa nowe: Vivid Magenta i Vivid Light Magenta. Dają one fotografującym możliwość lepszego odwzorowania czerwieni, fioletów i purpury. Epson Stylus PRO 3880 to bardzo dobry wybór dla fotografów drukujących w dużych ilościach, gdyż każdy z kartridży ma pojemność 80 ml.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

6 / 19

Najlepszy aparat dla zaawansowanych

Obraz

Dzięki nowym 19 krzyżowym czujnikom AF, możliwości doboru ekstremalnie wysokich wartości ISO i trybowi zdjęć seryjnych, umożliwiającemu zapis do 8 kl./s, Canon EOS 7D stanowi naturalny wybór, gdy chcemy wykonywać zdjęcia akcji i sportu. Aparat korzysta z wydajnego procesora obrazu Digic 4 oraz z 18-milionowej matrycy CMOS typu APS-C, umożliwiających wykonanie zarówno wysokiej jakości zdjęć, jak i nagrywanie filmów jakości Full HD 1080p. Pomimo swojej przystępnej ceny, EOS 7D ma solidny, wykonany ze stopu magnezu, korpus zabezpieczony przed szkodliwymi wpływami środowiska z jasnym wizjerem optycznym o 100% polu widzenia i powiększeniu 1×.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

7 / 19

Najlepszy aparat dla początkujących

Obraz

Canon EOS 550D to idealny aparat dla początkujących, dobrze wykonany, łatwy w użyciu korpus wyposażony w szeroką gamę funkcji. Fotografujący o różnym poziomie zaawansowania mogą nagrywać filmy Full HD z możliwością pełnej ręcznej kontroli parametrów ekspozycji i ustawiania ostrości w zakresie identycznym jak podczas wykonywania zdjęć. Aparat wyposażono w ten sam 18-milionowy procesor obrazowy co w zaawansowanym EOS-ie 7D, który umożliwia rejestrację zdjęć o zbliżonej do niego jakości, lecz w dużo „przyjemniejszy” dla użytkownika sposób. Jest to aparat dobrze wyposażony we wszelkiego rodzaju funkcje pomagające każdemu z fotografujących cieszyć się jeszcze bardziej swoim hobby.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

8 / 19

Najlepszy projektor

Obraz

Entuzjaści kina domowego pokochają go, bowiem SIM2 Grand Cinema Mico - dzięki funkcji “Dynamic Black” - oferuje obraz o zdumiewającej jakości, niemal doskonałej kolorystyce i wyjątkowo głębokiej czerni. Projektor, wyposażony w pojedynczy element DLP, bazuje na nowej, zaawansowanej technologii wykorzystującej diody RGB LED o czasie żywotności sięgającym 30 000 godzin. Typowy mechaniczny, wirujący filtr kolorów nie jest już potrzebny. Technologia LED pozwala na natychmiastowe włączenie i wyłączenie światła i wyświetlanie wysokiej jakości obrazu bez zauważalnej degradacji przez wiele lat. Eliminacja konieczności zakupu nowej i utylizacji starej lampy rtęciowej sprawia, że projektor Mico 50 jest nie tylko wiarygodny ekologicznie, ale również tani w eksploatacji. Zestaw wysokiej jakości obiektywów zoom zwiększa zakres zastosowań tego bezobsługowego projektora charakteryzującego się znakomitym obrazem i niskim poziomem szumów.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

9 / 19

Najbardziej innowacyjny telewizor

Obraz

Każdy, nawet niewielki, postęp technologiczny umożliwia inżynierom znalezienie nowego rozwiązania i zaproponowanie obrazu o lepszej jakości na lawinowo rosnącym rynku telewizorów LCD. Odmiennie niż w standardowych ekranach LCD firma Sharp wprowadziła dodatkowy żółte piksele obok trzech podstawowych kolorów czerwonego, niebieskiego i zielonego i nazwała to nowe rozwiązanie Quattron. Podczas testów wyraźnie jest zauważalna poprawa jasności obrazu - nawet brązy, złoto i inne trudne do reprodukcji kolory i elementy są wyświetlane wyraźniej dzięki rozszerzonej przestrzeni kolorów. Technologia Quattron umożliwia także redukcję zużycia energii elektrycznej, pozwalając zachować dobry poziom jasności obrazu przy niższej pobranej mocy.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

10 / 19

Najlepszy telewizor LCD 3D

Obraz

Telewizor Sony KDL-52HX900 odtwarza wspaniałej jakości obraz wideo i hyper-realistyczne efekty zarówno dla sygnału 2D, jak i 3D. Magiczne „dotknięcie” konstruktorów Sony jest wyraźnie widoczne w olbrzymim współczynniku kontrastu, najwyższej klasy kompensacji ruchu, znakomitym procesorze BRAVIA Engine 3 i najwydajniejszym bezpośrednim podświetleniu diodami LED. Nawet standardowy sygnał 2D może być oglądany jako trójwymiarowy dzięki zastosowanemu przez firmę Sony procesowi konwersji. Telewizor Sony KDL-52HX900 oferuje znacznie więcej niż standardowy telewizor, a mianowicie współpracuje ze wszystkimi źródłami sygnału i jest wyposażony w pełną przeglądarkę internetową Wi-Fi. To dzieło nowoczesnej sztuki firmy Sony łączy piękno wyjątkowego projektu z innowacyjną technologią, umożliwiającą uzyskanie w warunkach domowych wrażeń kinowych 2D i 3D.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

11 / 19

Najlepszy odtwarzacz Blu-ray

Obraz

Odtwarzacz Samsung BD-C8900 dostarcza wyjątkowego obrazu z płyt Blu-ray dla wszystkich współczesnych paneli telewizyjnych HD, umożliwia także odtwarzanie obrazu 3D. Bardzo szybki start po załadowaniu płyty sprawia ogromne wrażenie. Urządzenie to jest nie tylko odtwarzaczem Blu-ray, ale także wszechstronnym źródłem dostarczającym znakomitego dźwięku i obrazów ze zintegrowanego tunera HDTV kablowego lub satelitarnego (wersja ‘S’), umożliwia także rejestrację 136 godzin programu HD w wewnętrznym dysku twardym o pojemności 500 GB. Odtwarzacz BD-C8900 jest wyposażony w gniazdo CI+, wbudowane łącze Wi-Fi oraz funkcje: Internet & TV i odtwarzania materiału multimedialnego z urządzeń USB, dodając do znakomitego obrazu elastyczność i usługi związane z transmisją. Model BD-C8900M (przeznaczony dla Wielkiej Brytani) ma wbudowany tuner DVB-T2.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

12 / 19

Najlepszy telewizor LCD

Obraz

Firma Philips jest powszechnie znana jako lider w dziedzinie innowacyjnych technologii. Ciągły proces doskonalenia, pozwalający uzyskać optymalną jakość obrazu, został jeszcze raz potwierdzony. Telewizor, wykorzystując technologię skanowania i lokalną zmianę jasności, charakteryzuje się znakomitą kompensacją ruchu i bezpośrednim podświetleniem za pomocą diod LED,. W modelu 46PFL9705 zastosowano technologię Bright Pro, umożliwiającą znaczne zwiększenie jasności i pozwalającą uzyskać żywy, dynamiczny obraz, słoneczną biel i wysoki poziom kontrastu. Telewizor odznacza się także znakomitym odtwarzaniem dźwięku, bezprzewodową łącznością z Internetem, przeglądarką o dużych możliwościach oraz systemem Ambilight Spectra 3. Ten interesujący odbiornik jest gotowy do odtwarzania obrazu 3D przy wsparciu dodatkowego wyposażenia.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

13 / 19

Najlepsza plazma 3D

Obraz

Telewizor Panasonic TX-P50VT20 wyświetla obraz 3D o naturalnych kolorach, bliski kinowemu w salonie lub specjalnym pomieszczeniu dla potrzeb kina domowego. Obraz charakteryzuje się bogactwem tonów, umożliwiając uwydatnienie szczegółów w ciemnych partiach obrazu. W trybie THX obraz jest bardzo wierny kinowemu. Użytkownik ma także do dyspozycji 9 trybów obrazu, może również dokonać indywidualnych korekcji parametrów. Nowy, szybszy panel plazmowy umożliwia wyświetlanie z odtwarzacza Blu-ray filmów 3D pozbawionych jakichkolwiek zakłóceń. Szybki ruch jest odtwarzany bardzo dobrze, a pobór energii elektrycznej jest najniższy wśród telewizorów plazmowych.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

14 / 19

Atrakcyjny cenowo telewizor LCD

Obraz

Zaledwie kilku producentów oferuje wysokiej jakości 42-calowe telewizory HD LCD z podświetlaniem LED w cenie poniżej 4000 zł. Dlatego też telewizor firmy LG 42LE5300 kusi przystępną ceną szczególnie, jeżeli rozważymy listę dodatkowych funkcji i opcji połączeniowych – w tym port USB umożliwiający odtwarzanie na ekranie telewizora materiału fotograficznego, muzycznego i filmowego. Menu nowej generacji przyjazne użytkownikowi otwiera prosty i intuicyjny dostęp do szeregu funkcji i nastaw parametrów, zachęcając do ich używania, chociaż znakomite odtwarzanie kolorów i dobry system kompensacji ruchu dostępny jest natychmiast po uruchomieniu urządzenia.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

15 / 19

Najlepsza kamera cyfrowa

Obraz

Kamera Panasonic HDC-TM700 dostarcza obraz o nadzwyczajnej jakości dzięki układowi trzech czujników obrazu CMOS i jasnemu obiektywowi Leica Dicomar. Znakomite własności przy niskim poziomie oświetlenia, idące w parze z niskim poziomem szumów, uzyskano dzięki zastosowaniu wydajnego procesora obrazu. Nowy format obrazu 1080/50p pozwala na doskonałe odtworzenie ruchu, a zaawansowani użytkownicy mogą wykorzystać pełen zakres ręcznych nastaw parametrów wsparty systemem Focus Assistance i histogramem. Nowy, inteligentny system automatyki umożliwia efektywne śledzenie i pilnowanie ostrości i ekspozycji obiektu, podczas gdy dwustopniowy stabilizator obrazu znakomicie ułatwia realizację ujęć reportażowych. Pamięć wewnętrzna o pojemności 32 GB oraz gniazdo pamięci zewnętrznej SD rozszerzają funkcjonalność kamery.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

16 / 19

Najlepszy telefon

Obraz

Sony Ericsson Xperia X10 mini jest małym i stylowym telefonem. Pomimo tego, urządzenie zapewnia świetną wydajność i szeroki wachlarz funkcji, takich jak GPS, Wi-Fi, 3G i aparat 5 megapikseli z lampą błyskową. Telefon pracuje na systemie Android i oferuje użytkownikom doświadczenia znane z większych urządzeń, chociaż jego dotykowy ekran jest zaledwie 2,55-calowy.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

17 / 19

Najlepsza nawigacja

Obraz

Najnowsza nawigacja Garmina, Garmin Nüvi 3790t, wnosi "mobilność" w sformułowanie "mobilne urządzenie nawigacyjne". Wyglądając dużo bardziej jak smartfon, ta cienka (8.95mm) nawigacja została wyposażona w 4,3-calowy, dotykowy wyświetlacz LDC z technologią "multitouch" który wyświetla zarówno w trybie portretowym, jak i horyzontalnym. Garmin Nüvi 3790t zapewnia świetne nawigowanie z trójwymiarowym widokiem map i serią dodatkowych trybów. Urządzenie zostało wyposażone w moduł Bluetooth.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

18 / 19

Najlepsze słuchawki

Obraz

Słuchanie muzyki na zewnątrz staję się niezwykłym doświadczeniem z nowymi słuchawkami Beyerdynamic T 50 p. Słuchawki oparte są o technologię Tesla. Dostarczają czyste i szczegółowe wysokie tony, a także potężne, ale naturalne niskie tony. Ręcznie tworzony, retro design jest wyjątkowo komfortowy w noszeniu. Ze słuchawek Beyerdynamic T 50 p można słuchać godzinami i nie odczuwać zmęczenia.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

19 / 19

Najlepszy tablet PC

Obraz

Ten rewolucyjny nowy produkt wyznacza początek nowej ery dla wydawnictw. Czasopisma i książki mogą być publikowane i czytane w cyfrowej wersji na imponującym 9,7” (24,63 cm) ekranie dotykowym LCD z podświetleniem LED, o całkowitej grubości jedynie 13,4 mm. iPad nie jest co prawda komputerem, ale jest to znacznie więcej niż zwykły tablet komunikacyjny: jest idealny do prowadzenia korespondencji mailowej. Umożliwia on również przechowywanie i przeglądanie zdjęć oraz filmów, a szeroki kąt patrzenia na panel umożliwia ich przeglądanie wielu osobom równocześnie. „Wisienką na torcie” jest możliwość wykorzystania zarówno wszystkich istniejących na rynku stworzonych z myślą o iPhonie ponad 140 000 aplikacji, jak i szybko rosnących zasobów bibliotek iTunes.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)