Najlepsi z najlepszych 2011

Najlepsi z najlepszych 2011
Źródło zdjęć: © EISA

16.08.2011 15:31, aktual.: 29.12.2016 08:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

None

1 / 20

Najlepsze głośniki komputerowe

Obraz
© Zdjęcie producenta

Zmień swój komputer w system hi-fi, dodając do niego zestaw dobrych głośników aktywnych MM-1 firmy Bowers & Wilkins. 17-cm wysokości obudowy zostały zaprojektowane wedle najlepszych wzorców i perfekcyjnie wykonane, z aluminiowymi elementami na tle czarnej maskownicy, zakrywającej wysokiej klasy układ dwudrożny. Przetwornik nisko-średniotonowy sterowany jest przez DSP, głośnik wysokotonowy ma nautilusową tubkę, wewnątrz wbudowany jest też przetwornik C/A. Wyposażenie obejmuje wejścia USB i mini-jack, a także stylowe zdalne sterowanie. Zabawka nie jest tania, ale jakość dźwięku całkowicie usprawiedliwia cenę.

2 / 20

Najlepsze głośniki – design

Obraz
© Zdjęcie producenta

Jeśli sądzisz, że kupując kolumny hi-fi, jesteś skazany na prostopadłościenne skrzynki - duńska firma Dali udowodni, że jest inaczej. Stylowe głośniki FAZON F5 wykonano z niekonwencjonalnych materiałów, z aluminiową obudową, uzyskując nowoczesny i elegancki, opływowy kształt - przyjemny nie tylko dla oka, ale też doskonały akustycznie, minimalizujący wewnętrzne odbicia oraz gwarantujący nadzwyczajną sztywność. FAZON F5 wykorzystuje również wypróbowane przez Dali głośniki z membranami z włóknem drzewnym i bardzo lekką jedwabną kopułkę wysokotonową. Dostępne w kolorze czerwonym, czarnym i białym, 86-cm głośnikowe rzeźby stoją na specjalnych cokołach, w których można całkowicie schować podłączone kable.

3 / 20

Najlepsze kino domowe 5.1

Obraz
© Zdjęcie producenta

Rozglądasz się za ciekawym i eleganckim systemem kina domowego, który nie zrujnuje domowego budżetu? LG HX966TZ obejmuje odtwarzacz Blu-ray 3D i zestaw audio w formacie 5.1. Jest łatwy do podłączenia, a tylne (efektowe) głośniki mogą być w opcji TZW zasilane bezprzewodowo - co dla wielu użytkowników będzie kluczową zaletą. Jednostka centralna ma funkcję Smart TV, pozwalającą oglądać zawartość z sieci, ładować aplikacje, pozostawać w kontakcie z przyjaciółmi, grać i sprawdzać prognozę pogody. Zawiera również system Wi-Fi Direct dla połączeń bezprzewodowych, wejście USB wspierające pamięci NTFS i stację dokującą dla iPhone'a/iPoda.

4 / 20

Najlepsze kino domowe 3D

Obraz
© Zdjęcie producenta

W tym roku firma LG dobrała dwa urządzenia, które - jak sadzi kapituła przyznająca nagrody EISA - uzupełniają się wzajemnie tworząc najlepszy na rynku system kina domowego. Telewizor LCD 55LW650S wykorzystuje pasywną technologię 3D. Dzięki temu uzyskano natychmiastową korzyść w porównaniu z technologia aktywną - zastosowano lekkie okulary, stosunkowo tanie, niewymagające stosowania baterii. Ale wygoda nie jest jedyną przyczyną nagrodzenia telewizora 55LW650S. Obrazy 3D prezentowane są w sposób naturalny, z pomijalnymi przesłuchami, bez powodowania zmęczenia oczu, a obraz telewizyjny lub pochodzący z odtwarzacza Blu-ray cechuje bardzo wysoka jakość. Niezwykle proste połączenie telewizora z firmowym soundbarem HLX56S, zintegrowanym z odtwarzaczem Blu-ray i bezprzewodowym subwooferem dostarcza potężny wielokanałowy dźwięk. Szerokie możliwości połączeń, a także wyposażenie w system Smart TV firmy LG uzasadniają przyznanie zestawowi LG tegorocznej nagrody.

5 / 20

Najlepszy aparat

Obraz
© Zdjęcie producenta

Canon EOS 600D jest aparatem fotograficznym o dobrej relacji jakości do ceny, wyposażonym w bardzo bogaty zestaw funkcji, których ustawienia mogą być dostosowane do potrzeb fotografującego. Doskonała rozdzielczość i niski poziom szumów, nawet przy wysokich wartościach ISO, czynią z niego niezwykle pożądany przez fotoamatorów model. Ten EOS nowej generacji ma możliwość rejestracji filmów w Full HD, większy, bardziej komfortowy od poprzedników uchwyt, zewnętrzne gniazdo mikrofonu, możliwość bezprzewodowego sterowania lampą błyskową, dobry zakres dynamiki, ekran LCD umieszczony na przegubie i "asystenta" ułatwiającego początkującym korzystanie z funkcji, dzięki którym łatwiej jest osiągnąć wysoką jakość zdjęć.

6 / 20

Najlepszy aparat kompaktowy

Obraz
© Zdjęcie producenta

Sony Cyber-shot DSC-HX9V jest bardzo użytecznym, wyposażonym w 16,2-milionową matrycę aparatem kompaktowym z 16-krotnym zoomem optycznym (24 - 384 mm). HX9 umożliwia rejestrację filmów 1080p Full HD (28 Mb/s), ma wbudowany moduł GPS i kompas. Jest to naprawdę bogaty w funkcje aparat z możliwością wykonywania do 10 kl./s, szerokim zakresem ręcznego doboru parametrów ekspozycji, trybem 3D Sweep Panorama i optyczną stabilizacją obrazu. Ta nowa generacja aparatów Cyber-shot ułatwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć użytkownikom o różnym stopniu fotograficznego zaawansowania.

7 / 20

Najlepsza lustrzanka profesjonalna

Obraz
© Zdjęcie producenta

Stojący na czele półprofesjonalnej linii lustrzanek firmy Nikon D7000 jest wyposażony w najwyższej klasy funkcje odziedziczone po modelach D300 i D300S. Solidnie wykonany korpus zawiera bardzo szybki system AF, jasny 3-calowy ekran LCD, system usuwania kurzu, dwa gniazda kart pamięci typu SDXC i możliwość rejestracji filmów Full HD. Wyjątkowo skuteczny system redukcji szumów sprawia, że 16,2-milionowy przetwornik, używany nawet przy ISO 3200 nadal rejestruje wysokiej jakości, "czysty" obraz, a nawet przy ISO 12800 poziom szumu nie jest wielkim problemem. To jest aparat, który umożliwia fotoamatorom wykonywanie profesjonalnie wyglądających zdjęć.

8 / 20

Najlepszy zaawansowany aparat kompaktowy

Obraz
© Zdjęcie producenta

Ten najwyższej jakości, elegancko wykonany zaawansowany aparat kompaktowy Fujifilm FinePix X100, wyposażony w nowatorski hybrydowy optyczno-elektroniczny wizjer, stworzony został po to, żeby wykonywać nim zdjęcia w każdej sytuacji. Solidny korpus aparatu wyposażono w obiektyw o ogniskowej 23 mm o umiarkowanym kącie widzenia, możliwości selektywnego ustawiania ostrości i świetle f/2. Matryca aparatu formatu APS-C typu CMOS jest gwarantem uzyskania wysokiej jakości zdjęć nawet w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki swojej niemal bezgłośnej pracy, doskonałym możliwościom korzystania z ręcznych i automatycznych trybów fotografowania, FinePix X100 stanowi poważną alternatywę dla systemowych aparatów kompaktowych i aparatów dla podróżujących zarówno dla entuzjastów fotografii, jak i dla fotografów profesjonalnych.

9 / 20

Najlepszy aparat wodoodporny

Obraz
© Zdjęcie producenta

Wykonany ze stali nierdzewnej Olympus TOUGH TG-810 jest aparatem odpornym na wodę, zgniatanie i wstrząsy. Choć solidna konstrukcja jest jego główną zaletą, to aparat zapewnia także możliwość uzyskania obrazów o dobrej jakości. Dzięki 14-milionowemu przetwornikowi i 5-krotnemu zoomowi optycznemu (28–140 mm), jest on odpowiedni do fotografowania prawie każdej sytuacji. Aparat jest łatwy w obsłudze zarówno w bardzo słabych jak i w bardzo dobrych warunkach oświetleniowych, dzięki jasnemu, 3-calowemu ekranowi LCD. Tryb Super Makro umożliwia wykonywanie zdjęć z odległości 3 cm od obiektu - nad i pod wodą! Podwójny system stabilizacji obrazu sprawia, że wykonane zdjęcia będą ostre nawet przy słabym świetle oraz podczas fotografowania poruszających się obiektów.

10 / 20

Najlepsza drukarka

Obraz
© Zdjęcie producenta

Epson Stylus Photo R3000 jest dobrze zaprojektowaną drukarką A3 +, za pomocą której możemy uzyskać bardzo wysokiej jakości zdjęcia o dużej liczbie szczegółów uzyskiwanych dzięki kropli atramentu o wielkości 2pl i przy pomocy pigmentowych tuszy Vivid Magenta UltraChrome K3. Nowy kolorowy ekran LCD znacznie ułatwia obsługę drukarki, a port high speed USB, wbudowane Wi-Fi, karta sieciowa i PictBridge daje użytkownikowi szeroki zakres możliwości wysyłania plików do druku. Dzięki dziewięciu dużej pojemności (25,9 ml) pojemnikom z atramentem koszt druku został zmniejszony. Jest to idealna drukarka zarówno dla zawodowych fotografów i jak zaawansowanych fotoamatorów.

11 / 20

Najlepsza kamera

Obraz
© Zdjęcie producenta

Najwyższej klasy kamera wideo LEGRIA HF M41 firmy Canon o wygodnej kompaktowej konstrukcji umożliwia realizację wysokiej jakości ujęć praktycznie w każdych warunkach. Wyposażono ją w ekran LCD i tradycyjny wizjer. Łatwe w użyciu menu udostępnia szereg automatycznych i ręcznych funkcji - w tym ręczną regulację poziomu dźwięku i możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Dzięki zewnętrznemu czujnikowi system automatycznej nastawy ostrości jest bardzo szybki. Dwie karty SD, uzupełniając wewnętrzną pamięć o pojemności 32 GB, sprawiają, że nigdy nie zabraknie miejsca na materiał filmowy. Znakomity obraz cechuje nadzwyczaj mały poziom szumów nawet podczas realizacji ujęć przy niskim poziomie oświetlenia.

12 / 20

Najlepsza kamera 3D

Obraz
© Zdjęcie producenta

Dzięki kamerze wideo Everio GS TD1 firmy JVC każdy może zostać realizatorem filmu 3D. Ta prosta w użyciu kamera wideo jest wyposażona w automatyczne funkcje ułatwiające wykonanie wysokiej jakości filmu 3D, podczas gdy zestaw funkcji manualnych umożliwia bardziej doświadczonym użytkownikom całkowitą kontrolę nad efektem końcowym. Praca może być kontrolowana za pomocą dotykowego ekranu LCD 3D niewymagającego użycia okularów i łatwego w obsłudze menu. Użytkownik może zachować materiał filmowy 3D w przyszłościowym formacie 2x full HD, zapewniającym wysoką rozdzielczość obrazu lub w standardowym formacie AVCHD umożliwiającym edycję materiału filmowego. Kamera jest wyposażona w parę jasnych, wysokiej jakości obiektywów zmiennoogniskowych F1,2 umożliwiających realizację fotografii i filmu 2D i 3D nawet w złych warunkach oświetleniowych.

13 / 20

Najlepszy projektor

Obraz
© Zdjęcie producenta

Do całkowitego zatopienia się w świecie 3D konieczny jest obraz o dużych rozmiarach –zapewni go projektor DLA-X7 firmy JVC. Urządzenie wyposażone w układ D-ILA - jedno z pierwszych, które uzyskało certyfikat THX 3D – charakteryzuje się wysokim kontrastem 70000:1 i jasnością 1300 ANSI lumenów. Projektor współpracuje z aktywnymi okularami, co umożliwia wykorzystanie szeregu ekranów; w innym wypadku mogłoby to stanowić problem. Wykorzystywane w DLA-X7 kluczowe technologie umożliwiają regulację krzywej gamma, gwarantują precyzję kalibracji dzięki 7-wymiarowemu systemowi zarządzania kolorami oraz płynny rendering wszystkich formatów wideo realizowany przez procesor obrazu HQV Reon-VX. Jednak przede wszystkim projektor dostarcza znakomity obraz 2D/3D.

14 / 20

Najlepszy telewizor LCD

Obraz
© Zdjęcie producenta

Ten przepiękny "mebel" wygląda wspaniale nawet wtedy, gdy nie jest używany, został bowiem tak zaprojektowany, aby pasował do nowoczesnego wnętrza. Najlepszy kąt widzenia łatwo można osiągnąć obracając płaszczyznę ekranu. Głęboki poziom czerni, umożliwiający rozróżnienie detali w ciemnych partiach obrazu, pozwala cieszyć się pełną skalą szarości. Dobrze skalibrowane kolory są nienaganne. W sprawiającym wrażenie zestawie funkcji znajdziemy starego znajomego - system zwiększenia rozdzielczości SBM wprowadzony przez firmę Sony w celu polepszenia jakości 16-bitowego standardu CD. Dzięki zwiększeniu rozdzielczości sygnału wideo SBMV standardowy 8-bitowy sygnał wideo przetwarzany jest z rozdzielczością 14-bitową, poprawiając gradację kolorów. Dodatkowo mamy także możliwość odtwarzania obrazów 3D.

15 / 20

Najlepszy telewizor plazmowy

Obraz
© Zdjęcie producenta

Ten najwyższej klasy telewizor plazmowy wyposażono w szereg technologii zapewniających zdumiewającą jakość obrazu 2D i 3D. Użytkownicy odkryją uderzający kontrast i realistyczne kolory. Szybki ruch jest odtwarzany płynnie i jednocześnie ostro. System VIERA Connect umożliwia dostęp do pełnego zestawu najnowszych usług sieciowych. Wbudowany subwoofer sprawia, że dźwięk jest bogaty i przekonywujący. Cyfrowy program telewizyjny może zostać zarejestrowany na karcie SD i dysku twardym, a różnorodnie kodowany materiał multimedialny odtwarzany poprzez port USB. Telewizor VIERA TX-P50VT30E zapewnia odtwarzanie najlepszego obrazu telewizyjnego i filmowego.

16 / 20

Najlepszy telewizor 3D

Obraz
© Zdjęcie producenta

Firma Philips dokonała ogromnego kroku naprzód wprowadzając na rynek elegancki telewizor 46PFL9706 promowany jako najlepszy telewizor 3D. Przesłuch prawego i lewego obrazu, denerwująca cecha telewizorów 3D z aktywnymi okularami, została zredukowana do poziomu ledwo zauważalnego, a użytkownik ma możliwość precyzyjnej regulacji głębokości efektu 3D. Jakość obrazu została poprawiona do najwyższego możliwego poziomu bez utraty naturalności, dodatkowo mamy możliwość przeprowadzenia kalibracji ISF. Uciążliwe odbicia światła od ekranu zostały zredukowane dzięki efektywnemu filtrowi typu „oko ćmy”. Czerń jest naturalna, bez utraty detali. Kompensacja ruchu, jak zwykle w odbiornikach firmy Philips, jest najlepsza w swojej klasie. Poza tym cena telewizora jest rzeczywiście atrakcyjna jak na model najwyższej klasy.

17 / 20

Najbardziej opłacalny telewizor

Obraz
© Zdjęcie producenta

Telewizor Samsung UE40D6500 prezentuje najlepsze w swojej klasie cechy przy zachowaniu zadziwiająco niskiej ceny. Telewizor z podświetlaniem krawędziowym LED, wyposażony w systemy 3D i DLNA jest przygotowany do współpracy z siecią WLAN. Inteligentne funkcje umożliwiają dostęp online do całego nowego świata rozrywki i użytecznych aplikacji, takich jak Skype i serwisy społecznościowe. Jakość obrazu 2D i 3D, jak na tę klasę urządzeń, jest bardzo dobra. Technologia LED sprawia, że telewizor nie tylko ma bardzo małą grubość, ale również zużywa absolutne minimum energii - co jest niezwykle ważne dla użytkowników zwracających uwagę na ekologię. Dodatkową wygodą jest możliwość sterowania telewizorem za pomocą urządzeń Apple oraz urządzeń wyposażonych w system Android. Wbudowane w telewizor UE40D6500 tunery DVB-T, DVB-C i DVB-S sprawiają, że dodatkowy set top box staje się niepotrzebny.

18 / 20

Najlepszy odtwarzacz Blu-Ray

Obraz
© Zdjęcie producenta

Pierwszy odtwarzacz Blu-ray firmy Sony wyposażony we własne układy scalone, z sukcesem oferujący nowy poziom reprodukcji obrazu i dźwięku przy zachowaniu ceny popularnego produktu. Znakomity obraz został uzyskany za pomocą firmowego procesora obrazu, a dostęp online do bogatego materiału filmowego zapewnia przeglądarka Entertainment Database Browser. Odtwarzacz umożliwia konwersję materiału 2D do 3D, realizuje przesyłanie obrazu przewodową i bezprzewodową siecią DLNA. Urządzenie, zapewniające szybki start płyt BD oraz odtwarzanie płyt CD i SACD, jest przygotowane do obsługi komunikatora Skype i ma wbudowaną przeglądarkę internetową.

19 / 20

Najlepsze słuchawki

Obraz
© Zdjęcie producenta

Słuchawki Bowers & Wilkins P5, wyposażone w funkcję izolacji od hałasu, zapewniają wysokiej jakości reprodukcję muzyki, bez względu na miejsce, w którym słuchacz się znajduje. Zwodniczo lekkie, nakładane na uszy, wyposażono w komfortowe kołpaki z naturalnej skóry oraz mocny, metalowy pałąk. W przetwornikach zastosowano mylarowe membrany oraz neodymowe magnesy, dzięki czemu odtwarzanie jest precyzyjne i efektywne. Wyposażone w zaaprobowane przez Apple zdalne sterowanie oraz mikrofon, P5 zapewniają wspaniały dźwięk i możliwość prowadzenia rozmów przez zestaw słuchawkowy. Brzmienie jest szerokie i otwarte w zakresie średniowysokotonowym, zaś bas głęboki i dynamiczny, nawet, gdy źródłem jest smartfon czy inne urządzenie przenośne. Wyśmienita para słuchawek oferujących fantastyczną reprodukcję oraz znakomity wygląd.

20 / 20

Najlepszy telefon

Obraz
© Zdjęcie producenta

Samsung GALAXY S II powinien wywołać duże zainteresowanie dzięki nadzwyczajnemu 4,3-calowemu wyświetlaczowi Super AMOLED Plus jak też szybkości operacji, którą zapewnia 1,2 GHz procesor z podwójnym rdzeniem. Z tym urządzeniem w ręku czujesz, że możesz zrobić, co tylko zapragniesz – szukać w Internecie, kręcić filmy Full HD, odtwarzać każdego rodzaju media (wpisana jest większość kodeków), grać i robić zdjęcia nawet w słabych warunkach oświetleniowych dzięki zintegrowanemu fleszowi LED i matrycy 8 megapikseli. Supercienka obudowa 8,5 cm, system operacyjny Android 2.3 i wyjątkowo przyjazny interfejs Touch Wiz UX współtworzą produkt ekscytujący i kompetentny. Dołącz do nas na Facebooku

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)