Najdziwniejsze pistolety świata

Najdziwniejsze pistolety świata
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

17.08.2012 12:27, aktual.: 29.12.2016 08:18

Pistolet – najbardziej poręczny rodzaj broni palnej stworzonej przez człowieka. Zobaczcie najdziwniejsze modele, jakie ujrzały światło dzienne!

Kacza stopa

Pistolet z czterema lufami ułożonymi faktycznie na kształt kaczej stopy. Szczególnie popularna w XVIII wieku wśród kapitanów statków, którzy zwykli nosić ze sobą dwa takie w razie buntu swoich marynarzy. Wtedy łatwo mogli wycelować je w tym samym czasie w tłum, uciszając załogę. Broń dla prawdziwych świrów. Normalny człowiek z 13 razy zastanowiłby się nad wymierzeniem lufy w jednego człowieka, już nie mówiąc o wymierzeniu lufy w jednego człowieka i zlekceważeniu tego, gdzie polecą pozostałe trzy kule.

źródło: Gizmodo.pl

1 / 8

Pistolet harmonijkowy

Obraz
© Gizmodo.pl

Wynalazek Francuza J. Jarre'a z połowy XIX-wieku, bardzo prosty w swoim założeniu. Wystarczy przesuwać magazynek z lewej do prawej, by nie przestawać strzelać.

źródło: Gizmodo.pl

2 / 8

Rewolwer Apacz

Obraz
© Gizmodo.pl

Prawdziwy hit francuskiego podziemia przestępczego z początków XX wieku. I nie ma się co dziwić: apacz był lepszy niż jeden z szamponów przeciwłupieżowych, bo oferował aż trzy w jednym – pistolet, nóż i kastet.

źródło: Gizmodo.pl

3 / 8

Pistolet-klucz

Obraz
© Gizmodo.pl

Pistolety-klucze pojawiły się po raz pierwszy w XVI wieku i używane były do końca wieku XIX. Zamysł, który za nimi stał, był naprawdę niezwykle prosty. Była to broń dla strażników więziennych, którzy w jednym egzemplarzu wyposażenia dostawali zarówno w pełni funkcjonalny klucz, jak i w pełni funkcjonalny pistolet. Gorzej jeśli takie cudeńko dostało się w ręce więźnia. Wtedy nie tylko mógł on się uwolnić, ale był też od razu uzbrojony.

źródło: Gizmodo.pl

4 / 8

G.R.A.D. .22 RS

Obraz
© Gizmodo.pl

Stare przysłowie mówi, że nie opłaca się przynosić noża na strzelaninę. Chyba że nóż ten jest zarazem pistoletem - to zmienia kompletnie postać rzeczy.

źródło: Gizmodo.pl

5 / 8

Długopis-pistolet

Obraz
© Gizmodo.pl

Taki pistolet strzela kulami kalibru 5,6 milimetra. Ma jednak dość sporą wadę... nie pisze.

źródło: Gizmodo.pl

6 / 8

Ranch Hand Lever Action Pistol

Obraz
© Gizmodo.pl

Jak sama nazwa wskazuje, jest to pistolet, a nie karabin. I to mimo tego, że waży dwa kilogramy, wygląda jak karabin i robi w człowieku dziury jak karabin. Nie jest jednak przeznaczony do tego, by strzelać nim z ramienia, a jak zapewnia producent "spełnia wszystkie normy prawne przeznaczone dla pistoletu - jest zatem pistoletem".

źródło: Gizmodo.pl

7 / 8

Pistolet w pasku

Obraz
© Gizmodo.pl

Specjalny wynalazek dla pochwyconych w niewolę nazistowskich oficerów, którzy mogli odejść z honorem i zabrać ze sobą kilku aliantów dzięki temu, że w pasku mieli dwie pięciocentymetrowe lufy zdolne "pluć" kulami kaliber 7,65 milimetra. Również alianci zaczęli później wyrabiać swoje własne strzelające paski.

źródło: Gizmodo.pl

8 / 8

Pieprzniczka

Obraz
© Gizmodo.pl

Czyli popularny w połowie XIX wieku sposób na oddawanie wielu strzałów, bez konieczności przeładowywania broni, co było wówczas dość uciążliwe i czasochłonne.

źródło: Gizmodo.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)