Najdziwniejsze aukcje internetowe

Najdziwniejsze aukcje internetowe
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

31.07.2012 14:40, aktual.: 29.12.2016 08:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwisy aukcyjne są dla ludzi. A ludzie, jak wiadomo, mają w zwyczaju robić czasem naprawdę dziwne rzeczy.

Sens życia

Cena: 10,50 USD

Najtęższe umysły naszej planety głowiły się nad zagadnieniem sensu życia przez całe wieki. Zdecydowanie szybciej poszłoby filozofom, gdyby tylko mieli dostęp do eBaya i kilka wolnych dolarów do wydania.

Daniel Kot - Gizmodo.pl / WP.PL

1 / 14

Lotus Esprit niemal za darmo

Obraz
© Gizmodo.pl

Cena: 0,50 USD

Znany brytyjski DJ radiowy Tim Shaw ogłosił na antenie w ramach żartu, że zostawia swoją żonę Hayley. Jej jednak dowcip się nie spodobał i w zemście postanowiła wystawić ukochany samochód swojego męża na aukcji. Cena "Kup Teraz"? Całe 50 pensów.

2 / 14

Rosyjski prom kosmiczny, lekko używany

Obraz
© Gizmodo.pl

Cena: > 98 000 USD

W 2002 roku ktoś usiłował sprzedać używany rosyjski, a w zasadzie radziecki prom kosmiczny Buran. Niestety najwyższa z ofert - 98 000 dolarów - nie spełniła oczekiwań sprzedającego i prawdopodobnie to on wciąż jest w posiadaniu tej ekscentrycznej zabawki. Jak wszedł w jej posiadanie? Nie wiadomo, aczkolwiek gdy upadał Związek Radziecki, można było bezproblemowo kupić cokolwiek, co tylko było państwowe.

3 / 14

Hosni Mubarak

Obraz
© Gizmodo.pl

Cena: 4,40 USD

Mubarak sprawował urząd prezydenta Egiptu przez trzy dekady, od roku 1981 do 2011. Kiedy wreszcie został obalony w pamiętnej, zeszłorocznej rewolucji, wystawiono go na eBayu. Po tylu latach rządzenia nic dziwnego, że jego stan określono jako "używany".

4 / 14

Niezręczna randka z dziwnym gościem

Obraz
© Gizmodo.pl

Cena: 250 USD

Mężczyzna na zdjęciu ma na imię Mike, 27 lat i, jak sam twierdzi, nie mieszka u mamy w piwnicy. Aukcję wystawił jako żart, aby sprawdzić czy ktoś się do niego odezwie. Chętnych na dziwną randkę nie było, za to 2 mężczyzn zadzwoniło do Mike'a pytając o jego orientację seksualną, 1 dziewczyna postanowiła się z niego ponabijać przed koleżankami, a 2 stacje radiowe zadzwoniły przeprowadzić wywiad. Po tym doświadczeniu Mike nie wystawił już aukcji ponownie.

5 / 14

Przemienienie w wampira

Obraz
© Gizmodo.pl

Cena: 500 USD

Zamiana w nieśmiertelnego wampira kosztuje aż 500 dolarów, ale w sieci można znaleźć również tańsze efekty. Jeśli zamiast nieśmiertelności wystarczą nam takie psychiczne moce jak: zwiększona seksualność, lepsze umiejętności w łóżku, możliwość naginania słabych umysłów siłą woli i przyciągnie innych wampirów, wystarczy 14,39 dolara (cena uwzględnia 10% zniżki). Jak taka transformacja wygląda? Nic nie musisz robić. Specjalizująca się w tym wiedźma lub czarnoksiężnik rzuci na ciebie czar przemiany, po czym da ci znać mailem jak poszło. Tanie i proste.

6 / 14

McNugget wyglądający jak zombie

Obraz
© Gizmodo.pl

Cena: 500 USD

Już za 50 dolarów możemy stać się szczęśliwymi posiadaczami kurczaka McNuggets, który wygląda jak zombie... albo śmierć - autor aukcji i obecny właściciel przedmiotu sam nie mógł się zdecydować. Ciekawe czy takiego kurczaka można by zastosować w rytuale przemiany w wampira?

7 / 14

Internet

Obraz
© Thinkstockphotos

Cena: 1 000 000 USD

Jakiś mądrala uznał, że skoro światowa sieć należy do wszystkich, to w istocie nie należy tak naprawdę do nikogo i założył aukcję z ceną początkową wynoszącą milion dolarów. Niestety, nikt nie był zainteresowany.

8 / 14

"Powietrzna gitara" z autografem

Obraz
© Gizmodo.pl

Cena: 15 USD

"Air guitar" to udawanie, że gra się na wyimaginowanej gitarze. Czasem taką gitarę można również kupić i to z autografem. Aukcji tej towarzyszy pewna doza tajemniczości - o tym kto podpisał gitarę, dowiemy się dopiero po wygraniu widocznego na zdjęciu przedmiotu.

9 / 14

Nowa Zelandia

Obraz
© Gizmodo.pl

Cena: 3000 USD

Podobny przypadek, jak sprzedaż internetu. Nowa Zelandia cieszyła się niezłym wzięciem, jej cena sięgnęła trzech tysięcy dolarów, zanim aukcja nie została usunięta ze względu na naruszenie regulaminu eBaya.

10 / 14

F-18

Obraz

Cena: 1 000 000 USD

Ktoś postanowił sprzedać amerykański myśliwiec za milion dolarów. To była cena, za jaką pewien mieszkaniec Wirginii chciał sprzedać samolot w częściach. Kompletny i złożony miał kosztować dziewięć razy tyle. Aukcją szybko zainteresowała się FBI. Nie wiem jak wy, ale jakbym miał milion dolarów, to kupiłbym sobie internet, a nie samolot w częściach.

11 / 14

Wieczność z Marylin Monroe

Obraz

Cena: 4 600 000 USD

To w istocie dość smutna historia. W 2009 Elsie Poncher kazała ekshumować swojego męża Richarda, by sprzedać jego miejsce na cmentarzu i w ten sposób spłacić hipotekę. Dlaczego zdecydowała się na taki krok? Richard został pochowany na cmentarzu Westwood Village, zaraz obok Marylin Monroe. Okazało się, że Elsie miała rację i to miejsce udało jej się sprzedać za 4,6 miliona dolarów.

12 / 14

Max, mamut mający 50 000 lat

Obraz

Cena: 95 000 USD

Jeden z najlepiej zachowanych mamucich szkieletów należał do pewnego Holendra, który postanowił go wystawić na aukcji w roku 2004. Uzyskał za niego ok. 95 000 dolarów.

13 / 14

Prawo do nazwania dziecka

Obraz
© Gizmodo.pl

Cena: 15 500 USD

Taką krzywdę własnemu dziecku postanowiła wyrządzić Melissa Heuschkel ze stanu Connecticut. Nabywcą okazała się za 15,5 tys. dolarów firma GoldenPalace.com. W ten sposób na świat przyszła Golden Palace Benedetto Heuschkel.

14 / 14

Grillowany ser z wizerunkiem Matki Boskiej

Obraz
© Gizmodo.pl

Cena: 28 000 USD

To chyba jedna z najohydniejszych relikwii świata. Wizerunek Matki Boskiej w spleśniałym pieczywie to gratka tylko dla prawdziwie wierzących.

Daniel Kot - Gizmodo.pl / WP.PL

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)