Najdroższe domeny internetowe świata

Najdroższe domeny internetowe świata
Źródło zdjęć: © WP.PL

21.08.2012 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z jednej strony to normalne, że ludzie płacą tyle za adres WWW – w końcu wiele od niego zależy z biznesowego punktu widzenia. Ale z drugiej strony, to niesamowite, że kilka literek przed końcówką ”.com” jest w stanie osiągnąć taką cenę.

1. PrivateJet.com, 30 milionów $
Nations Luxury Transportation to firma zajmująca się wynajmem i pośrednictwem w sprzedaży luksusowych odrzutowców. W tym roku postanowiła być bardziej widoczna w internecie i to na pewno jej się udało, bo zakup domeny privatejet.com za 30,1. miliona dolarów od Don’t Look Media Group stał się hitem sieci. Kwota zostanie przekazana w gotówce i akcjach NLT.

2. Insure.com, 16 milionów $
Gigant sieciowego marketingu, QuinStreet, tyle właśnie zapłacił za tę domenę w roku 2009. Ale mógł sobie na to pozwolić - jego roczne przychody przekraczają 300 milionów dolarów.

3. Sex.com, 14 milionów $
Tak, sex.com dopiero na trzecim miejscu, ale i tak można uznać, że hasło ”seks się sprzedaje”. po raz kolejny dowiodło swojej prawdziwości. "Szczęśliwym” nabywcą została firma Clover Holdings Ltd. Obecnie odwiedzanie tej witryny polecamy wyłącznie prawdziwym koneserom.

4. Fund.com, 9.99 miliona $
Kiedy w 200. roku firma Clek Media kupowała tę domenę, był to rekord wszech czasów, jeśli chodzi o kwotę wydaną na zwykły adres sieciowy. We wrześniu tego roku będzie już ona dostępna dla kolejnego nabywcy, więc jeśli nie macie co robić z gotówką...

5. Porn.com, 9.5 miliona $
Jak widać ludzie są bardziej zainteresowani seksem niż samą pornografią, ale i ta druga jest sporo warta. A ściślej rzecz biorąc blisko 1. milionów dolarów, które na ten adres domeny wyłożyła firma inwestycyjna MXN Limited w roku 2007, wykładając na stół samą gotówkę.

6. Fb.com, 8.5 miliona $
Bardzo racjonalne posunięcie. Jak się domyślacie, tyle za adres Fb.com zapłaciło imperium Zuckerberga dwa lata temu. Obecnie adres ten przekierowuje bezpośrednio do Facebooka.

7. Business.com, 7.5 mliona $
Rekord świata jeśli chodzi o cenę domeny, który ustanowiła firma eCompanies Ventures, kupując za 7,5 miliona dolarów w 199. roku witrynę business.com od Marca Ostrosky`ego. Ten inwestor internetowy i autor bestsellerowej książki ”Get Rich Click!: The Ultimate Guide to Making Money Online”, sam zakupił ją dwa lata wcześniej za ledwie 150 000 dolarów. Widać, że wiedział o czym pisze.

8. Diamond.com, 7.5 miliona $
Firma Ice.com zajmująca się sieciową sprzdażą biżuterii kupiła tę witrynę od Odimo.com sześć lat temu. Dodała także dwa miliony za cały jubilerski towar, jaki na składzie miało wtedy Odimo.

9. Beer.com, 7 milionów $
Piwo jest dobre, ale –. co zresztą tutaj widać bardzo dobitnie – potrafi być również drogie. Niezwykle wręcz drogie. Przekonała się o tym również firma Thought Convergence, LLC, która kupowała tę domenę w roku 2004.

10. Israel.com, 5.88 miliona $
Nie wiadomo do dziś, kto tyle zapłacił za ten adres osiem lat temu. Wiadomo natomiast, że wcześniej przez dekadę należał on do Joela Noela Friedmana, który zarejestrował go na siebie, by nikt nie użył strony Israel.com w jakichś niecnych celach. A jak się okazało później, także nieźle na tym zarobił.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)