Najbiedniejsi dostaną Internet za darmo

Najbiedniejsi dostaną Internet za darmo

11.01.2010 15:44, aktual.: 12.01.2010 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjski rząd zamierza przekazać 270 000 ubogich rodzin w kraju bezpłatne notebooki wraz z towarzyszącymi im szerokopasmowymi łączami internetowymi. Program stanowi część działań rządu mających na celu załatanie luki cyfrowej i oświatowej, jaka dzieli najbiedniejszych mieszkańców od reszty obywateli czytamy na stronie brytyjskiego premiera Gordona Browna.

Poza tym dorośli w tych rodzinach będą mogli obserwować postępy szkolne swoich dzieci, uzyskując na bieżąco wgląd do ich wyników w nauce. Bliższe szczegóły całego planu Brown zamierza przedstawić dziś o 1. czasu środkowoeuropejskiego w transmisji wideo nadawanej na żywo w Internecie.

Obraz

Według informacji brytyjskiego dziennika "The Guardian" koszty programu mają sięgać 300 milionów funtów (332 miliony euro). Brytyjski rząd obiecuje, że już wkrótce wszyscy dorośli będą w stanie śledzić online postępy w nauce i uwagi o zachowaniu ich dzieci w szkole. Jeszcze tym roku takie wyniki mają pokazywać wszystkie szkoły średnie, a od roku 2012 także wszystkie szkoły podstawowe.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)