Nagroda dla Konica Minolta za oszczędność energii

Nagroda dla Konica Minolta za oszczędność energii

01.04.2008 16:00, aktual.: 01.04.2008 16:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japońskie Ministerstwo Gospodarki, Przemysłu i Handlu uhonorowało systemy biurowe Konica Minolta bizhub C550 i bizhub C650 Nagrodą Główną za Oszczędność Energii. Jest to prestiżowe wyróżnienie przyznawane już od 18 lat. W ten sposób promuje się rozwój urządzeń i technologii przyczyniających się do ochrony środowiska naturalnego i jego zasobów.

Nagrodzone systemy biurowe Konica Minolta zapewniają niskie zużycie energii i niski poziom emisji dwutlenku węgla. Wykorzystują technologię nagrzewania indukcyjnego oraz polimeryzowany toner Simitri HD.
Zastosowanie technologii nagrzewania indukcyjnego ( znanej z indukcyjnych kuchenek elektrycznych ) pozwoliło znacznie skrócić czas nagrzewania urządzeń przed rozpoczęciem druku bądź kopiowania. Potrzebują one mniej energii niż modele, w których tradycyjnie wykorzystano nagrzewnicę halogenową.

Obraz
© Bizhub C650

"Nagroda Główna za Oszczędność Energii dla modeli bizhub C550 i C650 jest wyrazem uznania dla zaangażowania naszej firmy w badania i rozwój. Konica Minolta nieustannie rozwija technologie druku i kopiowania, udoskonala także projekty tonerów" - mówi Lars Moderow, Product Manager w Konica Minolta Business Solutions Europe. "Czujemy się społecznie zobowiązani do dostarczania urządzeń najwyższej jakości, które jednocześnie umożliwiają obniżenie zużycia energii" - dodaje Kunihisa Yoshino, Szef Centralnego Działu Badań i Rozwoju Produktów Obróbki Obrazu, projektant technologii nagrzewania indukcyjnego.

Natomiast polimeryzowany toner jest utrwalany w niższej temperaturze niż inne tonery, co również znacząco przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii. Zawdzięcza on swoje właściwości innowacyjnej budowie drobin, które składają się z bardzo małych i jednolitych cząsteczek, miękkich w środku i twardych na zewnątrz. Zgodnie z opinią menedżerów firmy Konica Minolta, zużycie energii podczas produkcji tonera Simitri jest mniejsze o około 40% w porównaniu do procesu produkcji tonerów standardowych. Natomiast użytkownicy urządzeń wyposażonych w toner Simitri HD oszczędzają dodatkowo około 15% energii podczas ich eksploatacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)