Nadchodzi Asus Padfone 2

Nadchodzi Asus Padfone 2

Nadchodzi Asus Padfone 2
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.09.2012 09:55, aktualizacja: 26.09.2012 10:08

Asus Padfone to jedyna w swoim rodzaju kombinacja smartfonu i akcesoriów, które przekształcają go w pełnowymiarowy tablet i netbooka. Urządzenie niedawno trafiło na polski rynek, a producent już zapowiada jego następcę.

Pierwszy Padfone zaprezentowany został w lutym tego roku, podczas Mobile World Congress 2012. Producent miał trochę problemów z wprowadzeniem finalnego urządzenia do sprzedaży i ostatecznie na wielu rynkach jeszcze go nie ma, a tam gdzie się pojawiał, dostawy często były niewielkie.

Obecnie z dostępnością nie ma już problemu, w tym na polskim rynku, na który trafił pod koniec sierpnia. Producent nie spoczął jednak na laurach i już szykuje smartfon Padfone 2, który może okazać się hitem najbliższych świąt Bożego Narodzenia.

Konferencja, podczas której Asus zaprezentuje nowe urządzenie, odbędzie się 16. października. Czego możemy się spodziewać? Asus powinien przede wszystkim odświeżyć procesor - choć dwa rdzenie Krait 1,5 GHz są jedną z najwydajniejszych na rynku platform sprzętowych, bijącą w benchmarkach często nawet konstrukcje 4-rdzeniowe, to jednak już nadchodzi LG Optimus G z czterema rdzeniami Krait i nową grafiką.

W czasie testów Padfone'a nie przekonała nas też czytelność ekranu telefonu, jak i ekranu tabletu poza pomieszczeniami. W połączeniu ze stacją dokującą i klawiaturą wydajność baterii była imponująca, ale już sam smartfon ładować trzeba było codziennie, także również bateria powinna znaleźć się na liście poprawek. No i wreszcie nikt nie obraziłby się, gdyby w trybie netbooka urządzenie nie było aż tak grube i ciężkie.

Jeśli Asus poprawi wymienione wady, może powstać idealna hybryda trzech urządzeń, na jaką konkurencja do tej pory nie miała odwagi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)