Nadchodzą inteligentne AGD: Smart ThinQ od LG

Nadchodzą inteligentne AGD: Smart ThinQ od LG
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.01.2012 15:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG Electronics podczas CES 2012 prezentuje serię nowych inteligentnych urządzeń, które odzwierciedlają wizję bardziej ekologicznego stylu życia, opartego na szybkiej wymianie informacji.

Nowy sprzęt bazuje na technologii Smart ThinQ i jest wyposażony w funkcje łączności między urządzeniami oraz domowy system zarządzania energią (HeMS). W ten sposób umożliwia się użytkownikom obniżenie zużycia energii i rachunków za prąd.

Cztery podstawowe technologie LG —. Linear Compressor, Inverter Direct Drive, Infrared Grill oraz KOMPRESSOR — zapewniają wydajność, natomiast technologie Smart ThinQ — czyli funkcje Smart Manager, Smart Diagnosis, Smart Access, Smart Adapt i Smart Grid — pozwalają uzyskać oszczędności i zwiększają wygodę.

Inteligentny dom –to komunikacja między urządzeniami
Najbardziej ciekawą cechą prezentowanych w tym roku inteligentnych urządzeń LG jest udoskonalona komunikacja między nimi. Dzięki temu inteligentne lodówki i pralki LG można monitorować za pomocą telewizora Smart TV lub smartfona. Użytkownicy mogą więc na przykład sprawdzić status prania na ekranie telewizora, czyli ilość zapasów w lodówce.

Prezentowana na targach lodówka LG typu french door jest wyposażona w funkcję Smart Manager, która zmienia lodówkę w kompletny system zarządzania żywnością. Za pomocą smartfona lub panelu LCD na lodówce konsumenci mogą sprawdzić, jakie produkty żywnościowe znajdują się wewnątrz, gdzie są zlokalizowane i kiedy upływa termin ich zalecanej ważności. Narzędzie udostępnia też funkcję Freshness Tracker, która pozwala klientom wprowadzać do systemu wiele produktów żywnościowych, takich jak jajka, mleko i warzywa, oraz kontrolować czy nie przekroczyły zalecanej daty spożycia. Dodatkowo lodówka poleca potrawy, które można przygotować ze składników znajdujących się w jej wnętrzu.

Istnieje wiele sposobów wprowadzania żywności przechowywanej w lodówce do systemu. Można np. wybrać odpowiednie ikony na panelu obsługi urządzenia lub skorzystać z funkcji rozpoznawania mowy. Istnieje też możliwość zeskanowania paragonu ze sklepu spożywczego za pomocą smartfona, co pozwoli lodówce automatycznie pobrać listę produktów. Jeśli użytkownik nie ma paragonu, może zeskanować swoim smartfonem kody kreskowe i w ten sposób dodać produkty do aplikacji.

Kolejną nowością w rozwiązaniu Smart Manager jest funkcja Smart Shopping, która umożliwia robienie zakupów w internetowych sklepach spożywczych bezpośrednio za pomocą smartfonu lub panelu LCD lodówki. Aby utworzyć listę zakupów, wystarczy wybrać produkty ze spisu — potem można załadować ją do funkcji Smart Shopping przez naciśnięcie przycisku „Go Shopping”. Prezentowane w tym roku rozwiązanie Smart Manager obejmuje także funkcję LG Health Manager, która zaleca użytkownikom przepisy na potrawy w oparciu o ich osobisty profil. Narzędzie wykorzystuje informacje o wieku, płci, wadze i wysokości użytkownika do obliczenia jego indeksu BMI, na podstawie którego ustala potem menu dostosowane do kondycji fizycznej danej osoby. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku użytkowników cierpiących na przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze lub alergie. Rozwiązanie przyda się także osobom na diecie. Health Manager potrafi opracować dzienne lub tygodniowe plany posiłków dla całej rodziny w
oparciu o profile poszczególnych jej członków, udostępniając przy tym przepis na każde danie. Jeśli użytkownik zdecyduje się na przygotowanie zalecanej potrawy, może wybrać reprezentującą ją pozycję i nacisnąć przycisk „Send to Oven”, aby wysłać niezbędne informacje do inteligentnego piekarnika LG i automatycznie skonfigurować go w odpowiedni sposób.

Funkcja Smart Access pozwala klientom sprawdzać status urządzeń LG w domu za pośrednictwem smartfonu niezależnie od miejsca, w którym użytkownik akurat się znajduje. Podczas wizyty w sklepie spożywczym można więc sprawdzić, które produkty kończą się akurat w lodówce.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Natomiast funkcja LG Smart Diagnosis pomaga serwisantom szybko i wydajnie rozwiązywać problemy z urządzeniem. Gdy klient kontaktuje się telefonicznie z centrum obsługi LG, serwisant prosi go o naciśnięcie przycisku „Smart Diagnosis”. Generuje to szereg sygnałów, za pomocą których centrum może określić usterki i błędy oraz stwierdzić, czy niezbędna jest wizyta na miejscu. Za pośrednictwem smartfonu, funkcja może również bezpośrednio powiadamiać klientów o mniej istotnych problemach, takich jak np. niedomknięte drzwi lodówki.

Nowa lodówka jest też wyposażona w funkcję Smart Grid. Gdy lokalny zakład energetyczny oferuje zróżnicowane czasowo stawki, dostosowane do sieci inteligentnej, lodówka automatycznie zoptymalizuje swoje ustawienia temperatury i działania, aby odpowiednio wykorzystać różne taryfy. To inteligentny sposób na oszczędzanie, który pozwala obniżyć zużycie energii, a jednocześnie zachować świeżość żywności. Oprócz funkcji Smart Grid inteligentna lodówka LG udostępnia też tryb nocnego oszczędzania energii oraz własny tryb oszczędzania, redukujący zużycie w godzinach wyznaczonych przez użytkownika.

Inteligentna lodówka oferuje również praktyczne funkcje multimedialne, takie jak możliwość przeglądania albumów cyfrowych, kalendarzy, notatek tekstowych i wiadomości. Do dostępnych opcji zostaną wkrótce dodane wiadomości głosowe. Inteligentna pralka z pierwszą na świecie funkcją Smart Diagnosis™. działającą przez sieć Wi-Fi Kolejną atrakcją prezentowaną na targach CES 2012 jest inteligentna pralka LG, wyposażona w funkcje Smart Diagnosis, Smart Access, Smart Adapt i Smart Grid. Smart Diagnosis zostało w przypadku pralki znacznie udoskonalona, dzięki czemu urządzenie otrzymało w tym roku certyfikat od organizacji Wi-Fi Alliance. Za pomocą tego dodatkowego rozwiązania, pralka LG jest w stanie samodzielnie zdiagnozować wiele problemów za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego. Jeśli pojawi się usterka, np. związana z pobieraniem wody, funkcja Wi-Fi Smart Diagnosis pomaga wyeliminować ją szybko i wygodnie, co ogranicza telefony do centrum obsługi i domowe wizyty serwisantów.

Podobnie jak lodówka, również pralka ma funkcję Smart Access, umożliwiającą właścicielom jej zdalne kontrolowanie. Niektóre funkcje, takie jak zmiana zaprogramowanego czasu prania czy dodanie płynu do zmiękczania tkanin, można skorygować zdalnie, a wiadomości pojawiające się na ekranie smartfona informują o zakończeniu poszczególnych cyklów prania. Za pomocą funkcji Smart TV użytkownik może też sprawdzić poziom zaawansowania cyklu prania na telewizorze.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Funkcja Smart Adapt umożliwia natomiast klientom pobieranie nowych programów prania, takich jak „Dodatkowe płukanie”. czy „Pranie ubranek dziecięcych”, za pośrednictwem panelu LCD pralki lub smartfonu.

Inteligentny HOM-BOT
Inteligentny odkurzacz HOM-BOT to zdalnie sterowane urządzenie z funkcją Smart Access, która umożliwia jego zdalne uruchomienie i monitorowanie. Miłośnikom technologii spodobają się zaawansowane funkcje kontrolne, odkurzaczem HOM-BOT można bowiem sterować za pośrednictwem smartfona podobnie jak zdalnie sterowanym samochodem.

Dzięki wbudowanym w urządzenie kamerom możliwa jest zdalna nawigacja po całym domu. Klienci mogą też zainstalować specjalną aplikację w swoim smartfonie, aby wykorzystać pracujący odkurzacz HOM-BOT do nawiązania kontaktu z rodziną w dowolnym pomieszczeniu, gdy sami znajdują się poza domem.

Urządzenie LG jest wyposażone w potrójną kamerę, która zapewnia inteligentną nawigację i umożliwia bardziej inteligentne, szybsze i wydajniejsze sprzątanie niż w przypadku odkurzaczy poruszających się po losowej trasie. HOM-BOT jest wyposażony w algorytm uczenia się, dzięki któremu zapamiętuje rozkład pomieszczeń i mebli, aby obliczyć optymalne trasy sprzątania w przyszłości.

Inteligentny piekarnik —. inteligentne gotowanie Inteligentny piekarnik LG jest wyposażony w funkcje Smart Access, Smart Adapt i Smart Diagnosis. Smart Access umożliwia monitorowanie ustawień gotowania, takich jak czas i temperatura, za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki funkcji Smart Adapt użytkownicy mogą za pośrednictwem smartfona wysyłać informacje o czasie przygotowywania potraw bezpośrednio do piekarnika, aby przyrządzać je w oparciu o automatyczne funkcje urządzenia. Funkcja Smart Diagnosis pozwala natomiast na diagnozowanie prostych problemów.

Inteligentny piekarnik wyposażono w technologię LG Infrared Grill, która zapewnia bardziej naturalną i równomierną obróbkę żywności, a jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas i energię. Funkcja ta stanowi nowy sposób na wygodne przygotowywanie smaczniejszych i zdrowszych potraw. Ten wolnostojący, pojedynczy piekarnik elektryczny oferuje największą w swojej klasie pojemność (17. litrów), dzięki czemu użytkownicy mogą przygotowywać duże dania bez konieczności dzielenia najważniejszych składników.

Domowy system zarządzania energią LG (HeMS) to uzupełnienie technologii Smart Grid, które kontroluje urządzenia inteligentne, oświetlenie i klimatyzację w energooszczędny sposób. Za pomocą innowacyjnego licznika, system HeMS gromadzi dane dotyczące zużycia energii w całym domu. Użytkownicy mogą dzięki temu monitorować zużycie energii każdego urządzenia, wygenerowane w ciągu godziny, dnia, miesiąca lub roku, a także kontrolować ogólne zużycie energii w domu i związane z nim koszty. Zgromadzone dane można wygodnie wyświetlić w dowolnej chwili na ekranie komputera lub smartfona. System sugeruje nawet sposoby ograniczenia zużycia prądu w domu, pomaga więc obniżyć rachunki za elektryczność, a zarazem chronić środowisko naturalne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także