Na tropie nowych procesorów Intela

Na tropie nowych procesorów Intela

Na tropie nowych procesorów Intela
06.08.2009 11:00, aktualizacja: 07.08.2009 10:17

W serwisie FadFusion pojawiły się informacje o procesorze Intel Core i5-570. Układ jest taktowany zegarem 2,66 GHz i dysponuje pamięcią podręczną o pojemności 8 MB. Procesor, przeznaczony do montażu w komputerach stacjonarnych średniej, klasy został wyceniony na 233 dolary.


Rodzina Core i5 (Lynnfield) wg niepotwierdzonych informacji ma zostać zaprezentowana oficjalnie we wrześniu br. Będą to układy czterordzeniowe, produkowane w procesie technologicznym 4. nm i pobierające 95 W mocy.
Niektórzy producenci płyt głównych, w tym Gigabyte, Asustek czy MSI oraz wytwórcy układów chłodzących ogłosili już dostępność podzespołów przeznaczonych do współpracy z Core i5.

W Internecie pojawiły się już też benchmarki innego układu z serii i5 - Core i5-750. Specyfikacja procesora jest zbliżona do modelu 570, przy czym jego taktowanie wynosi 2,67 GHz. Układy oparte są na architekturze Nehalem, podobnie jak oferowane przez Intela od dłuższego czasu modele Core i7.
W dalszej kolejności należy spodziewać się premier procesorów Core i3 (Clarkdale, dwa rdzenie). Core i3. Core i5, Core i7, itd. będą markami układów o odpowiednio podstawowych, średnich i zaawansowanych możliwościach i funkcjonalności. Zgodnie z nową nomenklaturą Intela nie są to marki, a modyfikatory w nazwach procesorów, wskazujące różnice w oferowanych możliwościach.

Core i9 w przyszłym roku

Użytkownik forum XtremeSystems dotarł z kolei do informacji o układzie z serii Core i9 (Gulftown) - sześciordzeniowy CPU wykonany w 32-nanometrowej technologii pojawi się w 2010 r. Jego taktowanie to 2,4 GHz, pamięć L2 - 1,5 MB, a L3 - 12 MB.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)