Na promocji BlackBerry polała się krew

Na promocji BlackBerry polała się krew

Na promocji BlackBerry polała się krew
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
28.11.2011 12:12, aktualizacja: 29.11.2011 13:15

Jednym z krajów, gdzie telefony BlackBerry sprzedają się najlepiej jest Indonezja. Z tego powodu, RIM wybrał Dżakartę na miejsce sprzedażowej premiery najnowszego modelu BlackBerry Bold 9790. Niestety podczas wydarzenia promocyjnego nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Na miejsce premiery nowego smartfona wybrano centrum handlowe Pacific Mall. Organizatorzy ogłosili, że pierwsze 100. osób otrzyma smartfona za pół ceny. Zapowiedź ta spowodowała, że przed sklepem już dzień wcześniej utworzyła się gigantyczna kolejka. Początkowo wszyscy "wybrańcy" otrzymali czerwone opaski na rękę, które uprawniały to zakupu urządzenia ze zniżką. Tłum jednak nadal gęstniał, więc organizatorzy "poszli na całość" i ogłosili, że każdy dostanie telefon za pół ceny.

Niestety wydarzenie, które miało być rewelacyjną promocją, szybko zamieniło się w tragedię. W tłumie błyskawicznie rozeszła się plotka, że wszystkie telefony zostały już wyprzedane. Zniecierpliwieni i rozgoryczeni ludzie rozpoczęli szturm na barierki chroniące wejście do centrum handlowego. Dziennik Jakarta Globe donosi, że 9. osób odniosło obrażenia - od złamań kości po utratę przytomności. Na miejsce wysłano 200 policjantów i ochroniarzy, którzy opanowali tłum. Promocyjna sprzedaż telefonów BlackBerry została jednak przerwana, a zamiast opisów nowego modelu smartfona, prasa na całym świecie zamieszcza informacje o rannych i słabej organizacji wydarzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)