Na Facebooku skradziono tożsamość szefa Interpolu

Na Facebooku skradziono tożsamość szefa Interpolu
Źródło zdjęć: © Wikimedia

20.09.2010 11:15, aktual.: 01.03.2022 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hakerzy skradli facebookową tożsamość szefa Interpolu Ronalda K. Noble'a i użyli jej do zdobycia informacji na temat operacji prowadzonej przez Interpol - poinformował w piątek poszkodowany szef agencji, cytowany przez Yahoo News

Podczas zorganizowanej w Hong Kongu konferencji Interpolu na temat bezpieczeństwa informacyjnego Noble poinformował, że wewnętrzny zespół agencji ds. bezpieczeństwa informacji zidentyfikował niedawno dwa profile na Facebooku usiłujące się podszyć pod tożsamość szefa Interpolu.

Obraz
© Szef Interpolu - Ronald K. Noble (fot. Wikimedia)

"Jeden z wcielających się (we mnie) używał tego profilu, by zdobyć informacje na temat uciekinierów, przeciw którym skierowana była akcja +Operacja Infra Red+" - powiedział Noble.

W operacji tej uczestniczyli śledczy z 2. krajów, poszukujący zbiegłych kryminalistów poszukiwanych za morderstwa, pedofilię, handel narkotykami, pranie pieniędzy i inne przestępstwa. Akcja doprowadziła do 130 aresztowań - dodał Noble.

Blisko dwie trzecie dorosłych użytkowników internetu padło ofiarą jakiejś formy cyberprzestępstw, według danych grupy Norton Cybercrime Report.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)