Na Facebooku dzwonią na mszę

Na Facebooku dzwonią na mszę
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

16.11.2010 09:41, aktual.: 16.11.2010 09:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przypominamy o mszy św., zapraszamy na świąteczny koncert i nocne czuwanie - to nie fragmenty ogłoszeń parafialnych, ale wpisy na Facebooku. Parafie coraz chętniej kontaktują się z wiernymi właśnie poprzez wpisy na popularnym portalu społecznościowym

Przypominamy o mszy św., zapraszamy na świąteczny koncert i nocne czuwanie - to nie fragmenty ogłoszeń parafialnych, ale wpisy na Facebooku. Parafie coraz chętniej kontaktują się z wiernymi właśnie poprzez wpisy na popularnym portalu społecznościowym - zauważa "Polska The Times".

Swoje profile mają tam już m.in. parafia pw. św. Faustyny Kowalskiej w Jakubowicach Konińskich, parafia św. Stanisława Biskupa w Modliborzycach czy parafia św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Lublinie. Wpisy dodawane przez duchownych śledzi prawie 4. osób. Księża liczą, że wkrótce zainteresowanych będzie jeszcze więcej. Podkreślają przy tym, że informacje, zdjęcia i relacje na popularnym portalu mają jedynie przypominać o ważnych wydarzeniach w kościele, a aktywność parafian w sieci nie zastąpi osobistego uczestnictwa we mszy św. - zaznacza gazeta.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Wierni z innych parafii w kraju chętnie widzieliby takie rozwiązania u siebie. Zaś firmy, które oferują usługi internetowe, cieszą się, że księża coraz chętniej wykorzystują możliwości, jakie daje im sieć - akcentuje "Polska The Times" we wtorkowej publikacji.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)