Na dworcu Centralnym działa darmowy internet

Na dworcu Centralnym działa darmowy internet
06.09.2011 13:01
Na dworcu Centralnym działa darmowy internet
Źródło zdjęć: © PAP/Grzegorz Jakubowski

Od piątku w hali głównej warszawskiego dworca Centralnego można korzystać z
bezprzewodowego internetu - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik PKP SA Łukasz Kurpiewski. Docelowo bezprzewodowy internet ma być dostępny na wszystkich większych dworcach.

Jak wyjaśnił rzecznik, bezprzewodowe sieci wi-fi będą sukcesywnie uruchamiane na kolejnych dworcach, na których trwają remonty. "Chodzi o dworce w większych miastach" - dodał. Z bezprzewodowego internetu na dworcu Centralnym można korzystać bezpłatnie przez laptop albo telefon komórkowy.

Remont dworca Centralnego trwa od ok. roku. Jak poinformował Kurpiewski, prace w częściach dostępnych dla pasażerów - czyli na peronach, w przejściach, czy hali głównej - mają się zakończyć na początku przyszłego roku. "W pierwszym kwartale 201. r. będą jeszcze trwały prace wykończeniowe, ale w częściach dworca, które nie są bezpośrednio związane z obsługą podróżnych, np. w biurach" - wyjaśnił rzecznik.

Dworzec Centralny przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 ma być jedynie wyremontowany, bez zasadniczej przebudowy. Budynek, podziemia i perony mają być gruntownie wyczyszczone. Na dworcu pojawił się nowy system informacji dla pasażerów, nowe biletomaty oraz punkty informacyjne. Za to z przejść podziemnych znikną punkty gastronomiczne. Remont będzie kosztował ok. 47 mln zł. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych PKP S.A.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)