Na dworcu Centralnym działa darmowy internet

Na dworcu Centralnym działa darmowy internet
Źródło zdjęć: © PAP/Grzegorz Jakubowski

06.09.2011 13:01, aktual.: 22.09.2011 11:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od piątku w hali głównej warszawskiego dworca Centralnego można korzystać z
bezprzewodowego internetu - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik PKP SA Łukasz Kurpiewski. Docelowo bezprzewodowy internet ma być dostępny na wszystkich większych dworcach.

Jak wyjaśnił rzecznik, bezprzewodowe sieci wi-fi będą sukcesywnie uruchamiane na kolejnych dworcach, na których trwają remonty. "Chodzi o dworce w większych miastach" - dodał. Z bezprzewodowego internetu na dworcu Centralnym można korzystać bezpłatnie przez laptop albo telefon komórkowy.

Remont dworca Centralnego trwa od ok. roku. Jak poinformował Kurpiewski, prace w częściach dostępnych dla pasażerów - czyli na peronach, w przejściach, czy hali głównej - mają się zakończyć na początku przyszłego roku. "W pierwszym kwartale 201. r. będą jeszcze trwały prace wykończeniowe, ale w częściach dworca, które nie są bezpośrednio związane z obsługą podróżnych, np. w biurach" - wyjaśnił rzecznik.

Dworzec Centralny przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 ma być jedynie wyremontowany, bez zasadniczej przebudowy. Budynek, podziemia i perony mają być gruntownie wyczyszczone. Na dworcu pojawił się nowy system informacji dla pasażerów, nowe biletomaty oraz punkty informacyjne. Za to z przejść podziemnych znikną punkty gastronomiczne. Remont będzie kosztował ok. 47 mln zł. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych PKP S.A.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)