Trwa ładowanie...
d3ngu39

MyStart Search: Jak usunąć porywacza przeglądarki

MyStart Search to kolejny z niechcianych programów, który bez naszej wiedzy instaluje się na komputerze. Program zmienia wygląd strony startowej, pozwala na dodawanie reklam i przekierowuje w trakcie korzystania z niego. Zachęca również do pobierania programów, które mogą być szkodliwe. Podpowiadamy, jak sprawnie usunąć MyStart Search.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak usunąć MyStart Search?
Jak usunąć MyStart Search? (Wikimedia Commons CC BY)
d3ngu39

MyStart Search, czyli tzw. porywacz przeglądarki to program, który rozpowszechnia się dzięki zwodniczym reklamom pop-up, fałszywym instalatorom flash player czy instalatorom bezpłatnego oprogramowania.

MyStart Search: Jakie niesie zagrożenia?

Program MyStart Search może powodować potencjalne problemy z prywatnością, ponieważ pozwala na śledzenie przeglądania internetu, wyświetla niechciane reklamy, a także przekierowuje do podejrzanych stron internetowych.

d3ngu39

MyStart Search: Jak usunąć program?

Porywacza przeglądarki można usunąć na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest ręczne usuwanie zagrożenia. Wymaga ono jednak znacznych nakładów czasu oraz zaawansowanej wiedzy na temat obsługi komputera.

Dokonuje się tego w panelu sterowania lub zarządzając rozszerzeniami w przeglądarce. Trzeba jednak pamiętać, że takie działanie czasami jest niewystarczające i tymczasowe. MyStart Search możne na nowo zainstalować się w używanej przeglądarce.

d3ngu39

Innym rozwiązaniem, uznawanym za bardziej drastyczne jest nowa instalacja wykorzystywanej przeglądarki np. Firefox czy Google Chrome.

Najkorzystniejszym sposobem na usunięcie MyStart Search wydaje się wykorzystanie specjalnego oprogramowania do usuwania takich zagrożeń, np. ADWCelaner, SpyHunter czy Reimage.

Po ich zainstalowaniu dostępna jest opcja skanowania komputera. Jej uruchomienie pozwala wykryć wszystkie niepożądane programy i ich komponenty. Widoczna lista programów pozwala na zarządzanie nimi, w tym ich trwałe usunięcie.

d3ngu39

Podziel się opinią

Share
d3ngu39
d3ngu39
Więcej tematów