MySpace i Skype razem

MySpace i Skype razem

19.10.2007 16:51, aktual.: 20.10.2007 11:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z początkiem listopada użytkownicy serwisu społecznościowego MySpace, uzyskają możliwość wykonywania darmowych połączeń za pośrednictwem Skype.

Nowa usługa obejmuje również przesyłanie wiadomości tekstowych - Instant Messaging - pomiędzy użytkownikami obu serwisów.

Skype posiada 220 milionów zarejestrowanych internautów, zaś z MySpace miesięcznie korzysta 110 milionów osób. Jednak mimo tej różnicy, obie firmy oczekują zwiększenia zysków w wyniku współpracy. Według założeń, nowa usługa ma przede wszystkim trafić do nastolatków, którzy będą spontanicznie dzwonić do swoich przyjaciół.

Niemniej jednak, profil użytkownika Skype i MySpace znacznie się różni. Większość z osób posiadających konto na MySpace mieszka w USA, zaś z serwisu korzystają głównie po to, aby poszerzyć grono znajomych. Natomiast Skype’a używają głównie osoby mieszkające poza USA, po to, aby pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi. Oba serwisy przeżywają niezwykły rozwój.

Wprowadzona usługa, prócz komunikacji głosowej (VoIP) i tekstowej (IM), zawiera funkcje poczty głosowej oraz przekazywania połączeń. Płatne opcje SkypeIN i SkypeOut również będą dostępne.

Usługi Skype’a zostaną dodane do komunikatora MySpace IM, który według danych MySpace jest najszybciej rozwijającym się programem tego typu na świecie. Obecnie posiada już 2. milionów użytkowników.

Powiązywanie profilów w MySpace i Skype będzie możliwe w 25 spośród 28 krajów, które posiadają własna wersję językową MySpace. Choć Polska jeszcze do nich nie należy, wszystko wskazuje na to, że wkrótce ten największy serwis społecznościowy na świecie uruchomi wersję polskojęzyczną oraz otworzy biuro także w naszym kraju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)