MySpace dostępne przez TV

MySpace dostępne przez TV

14.01.2009 13:01, aktual.: 14.01.2009 14:19

MySpace uruchamia aplikację, która zintegruje internetową społeczność podczas oglądania tradycyjnej telewizji. MySpace Widget ma umożliwić surfowanie po serwisie przy pomocy zwykłego pilota.

Po raz pierwszy oglądanie telewizji zyska wymiar społeczny - użytkownicy przed telewizorami będą mogli być w stałym kontakcie ze sobą nawzajem - czytamy w informacji prasowej - MySpace jest pierwszym portalem społecznościowym, który oferuje swoim użytkownikom dostęp za pomocą telewizyjnego odbiornika.

Drugi największy na świecie serwis społecznościowy ( wg comScore ) uruchamia nowe rozbudowane narzędzie internetowe oparte na aplikacji TV opracowanej przez Intel i Yahoo. Dzięki MySpace Widget użytkownicy będą się mogli komunikować ze sobą podczas oglądania telewizji przy pomocy zwykłego pilota. MySpace Widget będzie dostępny tylko na odbiornikach telewizyjnych z dostępem do internetu, które trafią na rynek jeszcze w tym roku ( ich produkcją zajmuje się Toshiba ).

- "_ Dajemy naszym użytkownikom całkiem nowe narzędzie dostępu do MySpace, które umożliwia dzielenie się contentem z innymi użytkownikami. Nasza platforma dostarcza nie tylko interaktywnych rozwiązań, ale ma także wymiar społeczny. Wdrożenie MySpace Widget to kontynuacja naszej strategii wdrażania nowych i unikalnych rozwiązań, które zwiększą zaangażowanie użytkowników i pozwolą im na stały kontakt z portalem _" - komentuje Jason Oberfest, vice president of business development i general manager MySpace ID.

MySpace Widgets będzie działać w oparciu o dwie funkcjonalności. Pierwsza to "MySpace Dock" - narzędzie, dzięki któremu użytkownicy będą mieli szybki dostęp do MySpace Widget. Bez pobierania przeglądarki czy podłączania dodatkowego urządzenia, będą mogli oni wykorzystywać odbiornik TV do poruszania się po MySpace ( odbieranie i wysyłania wiadomości, śledzenie statusu i nastroju znajomych, edytowanie i publikowane swojego profilu czy możliwość pobierania zdjęć ).

Druga funkcjonalność nowego widgetu to "MySpace Sidebar" - pasek narzędzi umożliwiający stałą modyfikację profilu użytkownika, który będzie zlokalizowany w dolnej części ekranu. Kliknięcie na wybrana ikonkę spowoduje, ze wybrana opcja rozwinie się na cały ekran telewizyjny.

MySpace ogłosił uruchomienie MySprace Widget podczas największych na świecie targów elektronicznych Consumer Electronic Show w Las Vegas ( 8-11 stycznia 2009 r. ).

Patrz też:

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)