Myśliwce szóstej generacji - następca F‑35

Myśliwce szóstej generacji - następca F-35
Źródło zdjęć: © Boeing

02.02.2015 11:33, aktual.: 02.02.2015 12:24

Myśliwce F-35 jeszcze nie weszły do służby, a Pentagon już pracuje nad ich następcą.

F-35 Joint Strike Fighter mozolnie zabiera się za zajęcie swojego miejsca w służbach sił powietrznych Stanów Zjednoczonych i ich partnerów. Zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, F-3. Joint Strike Fighter zagości na służbowo na niebie w 2019 roku. Późno, ponieważ prace nad tą konstrukcją rozpoczęły się 22 lata temu, w 1997 roku. Wszelkie konieczne działania projektantów i twórców oraz procesy testowe nie są jednak normą w przypadku takich maszyn. Dla przykładu, F-18 od pierwszych prac do stanu finalnego było gotowe do służby w 10 lat.

Nowe myśliwce szóstej generacji na chwilę obecną nie mają żadnej specjalnej charakterystyki. Według Arati Prabhakar, dyrektora DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency –. Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności), samoloty przyszłości nie mogą być konstrukcją przypadkową. Mają cechować się możliwością dostosowywania się do różnych warunków panujących na polu boju. Być może będą uzbrojone w sztuczną inteligencję, być może będą ściśle współpracować z dronami.

Nowa generacja myśliwców może wywołać spore zainteresowanie i nieco odmienić oblicze sił powietrznych. Prace mają zacząć się już w najbliższym czasie, a biorąc pod uwagę zaawansowanie technologiczne, które jest do dyspozycji projektantów, możemy spodziewać się konstrukcji, które nie przeszłyby nam przez myśl. _ SŁK _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)