myPhone A320 NEXT - polski Android na dwie karty SIM

myPhone A320 NEXT - polski Android na dwie karty SIM

22.10.2010 14:47, aktual.: 22.10.2010 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

myPhone wprowadza do sprzedaży smartfon, będący unikalnym połączeniem zalet technologii Dual SIM i systemu operacyjnego Android. To kolejny po modelu A210 krok polskiego producenta w stronę urządzeń zaawansowanych technologicznie.

MyPhone pod postacią modelu A32. NEXT wprowadza na rynek smartfon działający w oparciu o system Android 1.6 Donut. Jego unikalnym atrybutem jest - jak na myPhone przystało - obsługa dwóch kart SIM jednocześnie. Szkoda jednak, że zabrakło w nim Androida 2.2 albo choćby 2.0.

Wykorzystanie wersji Donut 1.6 systemu operacyjnego Android umożliwiło implementację technologii Dual SIM, znanej z większości modeli myPhone. W przypadku NEXT-a pozwala ona np. na przeglądanie internetu lub ściąganie, czy wysyłanie wiadomości e-mail za pomocą jednej karty, przy jednoczesnej gotowości do odebrania połączenia przychodzącego na drugą kartę SIM. Korzystając z atrakcyjnej taryfy na połączenia internetowe jednego operatora, możemy być jednocześnie dostępni pod stałym numerem abonamentowym. To rozwiązanie zainteresuje też wszystkich często podróżujących poza granice naszego kraju –. połączenia internetowe w roamingu są nadal drogie, opłaca się więc w tym celu skorzystać z karty SIM lokalnego operatora, przy jednoczesnej dostępności pod stałym numerem telefonu.

Obraz
© (fot. myPhone)

Sercem myPhone A32. NEXT jest procesor Marvell PXA310, taktowany zegarem o częstotliwości 624 MHz. Dotykowy, 3-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 240x400 pikseli pozwala na sprawną obsługę urządzenia, natomiast klawisze nawigacyjne pod ekranem ułatwiają korzystanie z wielu funkcji. W modelu A 320 znalazło się wiele funkcji zwiększających jego walory praktyczne. Aparat cyfrowy został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 5 megapkseli. Moduły Wi-Fi (802.11 b/g) oraz EDGE pozwalają na wykorzystanie urządzenia do sprawnego surfowania po internecie, czy odbierania i wysyłania wiadomości e-mail. Niestety w najnowszym modelu zabrakło obsługi HSDPA.

Możliwość instalacji wielu aplikacji działających pod systemem Android, w połączeniu z multimedialnymi dodatkami, takimi jak radio FM z RDS-em, czy odtwarzacze plików audio i video sprawia, że funkcjonalność A32. NEXT wyraźnie wykracza poza możliwości dotychczas produkowanych telefonów ze znakiem myPhone. Urządzenie wyposażono też w moduł Bluetooth 2.0 (EDR), port USB, złącze kart micro SD i czujnik ruchu.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 120. mAh pozwala na działanie urządzenia w stanie czuwania do 4 dni lub na przeprowadzenie do 5 godzin rozmów telefonicznych.

Sugerowana cena detaliczna myPhone A320 NEXT - 1199 złotych brutto. Smartfon objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta, w systemie door-to-door.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (136)