MWC 2017: Sony prezentuje... projektor z Androidem

MWC 2017: Sony prezentuje... projektor z Androidem

Joanna SosnowskaZbigniew Urbański
28.02.2017 10:03, aktualizacja: 28.02.2017 12:56

MWC to nie tylko smartfony i aplikacje. Firma Sony zaprezentowała w Barcelonie projektor, dzięki któremu można wyświetlać Androida na dowolnej powierzchni. Sami zobaczcie, jak ciekawe to rozwiązanie.

Urządzenie nazywa się Xperia Touch i jest niczym innym, jak przenośnym projektorem, dzięki któremu każdą powierzchnię można zmienić w 23-calowy ekran. Jak widziecie na powyższym filmie, interfejs działa płynnie, bo do konstrukcji wykorzystano światło podczerwone i czujniki działające w czasie rzeczywistym. Ruchy rąk wyłapywane są z kolei przez kamerę.

Ma szybki interfejs płynnie reagujący na fizyczny dotyk dzięki kombinacji podczerwieni oraz detektorów działających w czasie rzeczywistym przez wbudowaną kamerę. Ta reaguje z szybkością 60 klatek na sekundę.

Nowy projektor Xperia Touch ma kosztować zawrotne 1500 euro (dokładnie 1499 euro). W przeliczeniu na złotówki przy obecnym kursie musielibyśmy więc za niego zapłacić aż 6465 złotych! Nie wiadomo jednak jeszcze, czy sprzęt ten na 100 proc. będzie dostępny w Polsce. Sony informuje, że projektor pojawi się na wybranych europejskich rynkach.

MWC (Mobile World Congress) to jedne z największych targów na świecie, poświęcone tematyce smartfonów i technologii z nimi związanych. W tym roku odbywają się w dniach 27.02-2.03 w Barcelonie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)