MWC 2013: Sony Tablet Z - pierwsze wrażenia

MWC 2013: Sony Tablet Z - pierwsze wrażenia

MWC 2013: Sony Tablet Z - pierwsze wrażenia
Źródło zdjęć: © WP.PL
26.02.2013 13:45, aktualizacja: 08.03.2013 19:58

Xperia Z to w naszej ocenie najładniejszy tablet, który widzieliśmy na MWC 2013... i można używać go w wannie!

Podobnie jak na stoisku Samsunga, tak i na stoisku Sony na próżno było szukać wysypu nowości. U Sony królował jednak niepodzielnie tablet Xperia Z. Trzeba przyznać, że produkt Sony jest świetnie zaprojektowany, zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. To zdecydowanie jedno z najładniejszych urządzeń MWC 2013.

Sony w żaden sposób nie ukrywa, że tablet Xperia Z jest nawiązaniem do smartfonu Xperia Z i ma być jego uzupełnieniem. Co ciekawe, sam tablet jest nawet cieńszy od smartfonu Z. Nie wiele, bo zaledwie o 1mm, ale jednak cieńszy. Tablet Xperia Z jest świetnie wykonany, z wysokiej jakości materiałów. Cała tylna obudowa pokryta jest specjalnym materiałem, który w fakturze przypomina rybią, czy też smoczą łuskę. Ma to zapobiegać drobnym uszkodzeniom i zarysowaniom urządzenia. Podobnie jak smartfon, tak i tablet Z jest zabezpieczony przed wpływem kurzu, pyłu i wilgoci. Bez problemu możecie go zabrać do wanny, czy na plażę, bo urządzenie wytrzymuje zanurzenie w wodzie do głębokości 1 m. Co ciekawe, bez problemu można go obsługiwać mokrymi rękoma. Nie sposób też nie pochwalić Sony za ergonomię. Mimo swojego rozmiaru (10,1 cala) tablet idealnie leży w dłoni, a jego niska waga sprawia, że ręce w ogóle się nie meczą, jak to ma często miejsce w innych konstrukcjach (chociażby tablet Xperia P).

Bardzo mocną stroną nowej konstrukcji Sony jest wyświetlacz. Mimo, iż Sony zastosowało w Z-etce dość starą konstrukcję TFT, to jakość prezentowanego obrazu jest wysoka. Tablet ma szerokie kąty widzenia, a kolorystyka - dzięki zastosowaniu technologii Mobile Bravia 2 - stoi na wysokim poziomie. Sony twierdzi, że odwzorowanie i nasycenie kolorów jest lepsze niż w iPadach z wyświetlaczem Retina. Szczerze mówiąc, deklarowanej przez Sony przewagi nie udało się nam dostrzec. Być może jest to wynik specyficznego, targowego oświetlenia. Rozdzielczość obrazu to 1920x120. pikseli, a to znacznie więcej niż rynkowa średnia. Na wyposażeniu nie zabrakło podstawowych funkcjonaliści jak Wi-Fi, ale także obowiązkowego dziś NFC i komunikacji w standardzie LTE.

Zastosowany w Xperii Z procesor to czterordzeniowy Snapdragon S4 taktowany z częstotliwością 1,5 GHz. Procesor bez problemu radził sobie z odtwarzaniem multimediów, także tych Full HD. Mimo tego, momentami było widać, że tablet delikatnie się przycina przy poruszaniu po menu urządzenia. Nie jest to raczej wina niedostatków pamięci RAM - tej jest 2GB - a raczej dość wymagającej nakładki, którą Sony stosuje w swoich produktach z Androidem. Efekt przypomina to, jak działa smartfon Xperia S.

Podsumowując, tablex Xperia Z to w naszej ocenie najładniejszy tablet, który widzieliśmy na MWC 2013. Świetny ekran i spore możliwości mogą mu zapewnić rynkowy sukces, o ile użytkownicy nie wystraszą się ceny - ta może sięgać nawet 2800 zł.
Z Barcelony - Jarosław Babraj

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)