MWC 2013: Ericsson opowiada o roku 2020

MWC 2013: Ericsson opowiada o roku 2020
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.02.2013 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czasie targów MWC 2013 Ericsson przedstawi swoją wizję cyfrowego świata w 2020 roku.

W roku 2020 danych mobilnych będzie 1000 razy więcej niż dzisiaj, a dane użytkowników będą przesyłane z prędkością nawet 100 razy większą niż obecnie. Jednocześnie na świecie będzie istnieć od 10 do 100 razy więcej urządzeń podłączonych do sieci. Do obsłużenia będzie 50 mld połączeń.

Sieci 5G to nie tylko jedna czy kilka nowych radiowych technologii dostępowych. Koncentrując się raczej na jakości obsługi niż na technologii, sieci tego typu mają na celu zapewnienie najwyższego poziomu obsługi poprzez integrację wielu radiowych technologii dostępowych zaspokajających różne potrzeby.

Do roku 2050 70 proc. populacji świata będzie mieszkać w miastach, podczas gdy dziś wskaźnik ten wynosi 50 proc. Wiele osób będzie mieszkać na terenie największych obszarów zurbanizowanych - w tak zwanych megamiastach. Konieczne staną się wdrożenia sieci o wyjątkowo wysokim poziomie gęstości w budynkach i środowiskach publicznych.

Wielkie nadzieje Ericsson wiąże z przezroczystymi antenami ukrytymi w oknach. Zwykłe okno może łatwo stać się częścią bezprzewodowej sieci szerokopasmowej, zapewniając lepszy zasięg sieci we wnętrzach i znakomity odbiór sieciowy w budynkach, czy też w pojazdach transportu publicznego, którymi użytkownicy jadą do pracy. Dzięki podłączeniu do sieci okna autobusu, autobus taki może się przekształcić w filię biura lub w miejsce, w którym można zrelaksować się i oddać rozrywce. Okna będzie można wtedy wykorzystywać jako tablicę, która będzie rejestrować to, co napisze użytkownik, albo wyświetlać wiadomości e-mail, które mu przesłano itd. bR>
Okno podłączone do sieci umożliwia także zmniejszenie zużycia energii przez budynek. A dzięki wzbogaceniu rozwiązania o przezroczyste ogniwa słoneczne wytwarzające energię elektryczną obiekty tego typu mogłyby się same zasilać w energię i odprowadzać jej nadmiar do inteligentnej sieci energetycznej.

To jedno z wielu rozwiązań Ericssona, którym przyjrzeć mogą się zwiedzający tegoroczne targi Mobile World Congress.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)