MWC 2012: Nowości Emporia

MWC 2012: Nowości Emporia

MWC 2012: Nowości Emporia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.03.2012 13:27, aktualizacja: 02.03.2012 15:20

Podczas Mobile World Congress Emporia zaprezentowała trzy nowe modele telefonów komórkowych: emporiaTALKcomfort, emporiaSOLIDplus, emporiaSAFETYpremium.

Telefon emporiaTALKcomfort w porównaniu z modelem emporiaTALKpremium jest krótszy o 8 mm i lżejszy aż o 2. g. Dostęp do każdej funkcji (budzika, latarki, blokady klawiatury i SMS-ów) można uzyskać przy użyciu bocznych klawiszy. Czas działania baterii zwiększył się do czterech godzin rozmów i 400 godzin w trybie gotowości (ponad dwa tygodnie).

emporiaSOLIDplus ma wbudowany moduł A-GPS, dzięki któremu wiadomo, gdzie znajduje się osoba potrzebująca pomocy. Po uruchomieniu funkcji połączeń alarmowych do wcześniej skonfigurowanych odbiorców automatycznie wysyłana jest wiadomość SMS z adresem. W kompatybilnych telefonach adres może zostać wyświetlony na mapie.

Wzmocniona, skręcona 1. śrubami obudowa telefonów emporiaSOLIDplus chroni wnętrze przed wodą, uderzeniami i kurzem. Urządzenie uzyskało certyfikaty MIL-STD-810F i IP 67.

Telefon emporiaSOLIDplus ma duże, wyraźnie opisane klawisze, których można łatwo używać nawet w rękawiczkach. Intuicyjne menu ułatwia obsługę, a z funkcji można korzystać za pomocą wygodnych bocznych klawiszy.

Telefon emporiaSAFETYpremium został wyposażony w inteligentny system połączeń alarmowych. Użytkownik może zaprogramować pięć numerów, na które w razie niebezpieczeństwa telefon kolejno dzwoni. System jest tak zaprojektowany, aby telefon dzwonił, dopóki ktoś nie odbierze. Żadne połączenie nie trafi na automatyczną sekretarkę.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dodatkowo emporiaSAFETYpremium wyposażono w czujnik upadku. Telefon wykryje (na podstawie przyspieszenia), czy użytkownik przewrócił się, czy tylko upuścił urządzenie. W pierwszym przypadku automatycznie rozpoczynana jest procedura połączeń alarmowych. Jeśli alarm będzie fałszywy, procedurę można zatrzymać w ciągu pięciu sekund.

Telefon emporiaSAFETYpremium można powiązać z nowym zegarkiem alarmowym firmy emporia. Wygląda on jak zwykły zegarek, ale umożliwia korzystanie z systemu połączeń alarmowych. Alarm można wywołać przy użyciu jednego z 4 przycisków zegarka służącego do aktywacji systemu. Jest to szczególnie przydatne, gdy w chwili wypadku telefon znajduje się w ładowarce biurkowej.

Dzięki wbudowanemu czujnikowi GPS telefonu emporiaSAFETYpremium pomoc zawsze dotrze we właściwe miejsce. Po uruchomieniu funkcji połączeń alarmowych do wcześniej skonfigurowanych odbiorców automatycznie wysyłana jest wiadomość SMS z adresem. W kompatybilnych telefonach adres może zostać wyświetlony na mapie.

emporiaSAFETYpremium może działać z usługami alarmowymi i przeznaczonymi dla seniorów oferowanymi na przykład przez Czerwony Krzyż. W takim przypadku odpowiedni numer alarmowy jest zaprogramowany w przycisku połączeń alarmowych. Dane GPS są przekazywane organizacji zajmującej się niesieniem pomocy, która odpowie na zgłoszenie bezpośrednio.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)