MWC 2012: Nowości Emporia

MWC 2012: Nowości Emporia
02.03.2012 13:27
MWC 2012: Nowości Emporia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Podczas Mobile World Congress Emporia zaprezentowała trzy nowe modele telefonów komórkowych: emporiaTALKcomfort, emporiaSOLIDplus, emporiaSAFETYpremium.

Telefon emporiaTALKcomfort w porównaniu z modelem emporiaTALKpremium jest krótszy o 8 mm i lżejszy aż o 2. g. Dostęp do każdej funkcji (budzika, latarki, blokady klawiatury i SMS-ów) można uzyskać przy użyciu bocznych klawiszy. Czas działania baterii zwiększył się do czterech godzin rozmów i 400 godzin w trybie gotowości (ponad dwa tygodnie).

emporiaSOLIDplus ma wbudowany moduł A-GPS, dzięki któremu wiadomo, gdzie znajduje się osoba potrzebująca pomocy. Po uruchomieniu funkcji połączeń alarmowych do wcześniej skonfigurowanych odbiorców automatycznie wysyłana jest wiadomość SMS z adresem. W kompatybilnych telefonach adres może zostać wyświetlony na mapie.

Wzmocniona, skręcona 1. śrubami obudowa telefonów emporiaSOLIDplus chroni wnętrze przed wodą, uderzeniami i kurzem. Urządzenie uzyskało certyfikaty MIL-STD-810F i IP 67.

Telefon emporiaSOLIDplus ma duże, wyraźnie opisane klawisze, których można łatwo używać nawet w rękawiczkach. Intuicyjne menu ułatwia obsługę, a z funkcji można korzystać za pomocą wygodnych bocznych klawiszy.

Telefon emporiaSAFETYpremium został wyposażony w inteligentny system połączeń alarmowych. Użytkownik może zaprogramować pięć numerów, na które w razie niebezpieczeństwa telefon kolejno dzwoni. System jest tak zaprojektowany, aby telefon dzwonił, dopóki ktoś nie odbierze. Żadne połączenie nie trafi na automatyczną sekretarkę.

288763929134905491
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Dodatkowo emporiaSAFETYpremium wyposażono w czujnik upadku. Telefon wykryje (na podstawie przyspieszenia), czy użytkownik przewrócił się, czy tylko upuścił urządzenie. W pierwszym przypadku automatycznie rozpoczynana jest procedura połączeń alarmowych. Jeśli alarm będzie fałszywy, procedurę można zatrzymać w ciągu pięciu sekund.

Telefon emporiaSAFETYpremium można powiązać z nowym zegarkiem alarmowym firmy emporia. Wygląda on jak zwykły zegarek, ale umożliwia korzystanie z systemu połączeń alarmowych. Alarm można wywołać przy użyciu jednego z 4 przycisków zegarka służącego do aktywacji systemu. Jest to szczególnie przydatne, gdy w chwili wypadku telefon znajduje się w ładowarce biurkowej.

Dzięki wbudowanemu czujnikowi GPS telefonu emporiaSAFETYpremium pomoc zawsze dotrze we właściwe miejsce. Po uruchomieniu funkcji połączeń alarmowych do wcześniej skonfigurowanych odbiorców automatycznie wysyłana jest wiadomość SMS z adresem. W kompatybilnych telefonach adres może zostać wyświetlony na mapie.

emporiaSAFETYpremium może działać z usługami alarmowymi i przeznaczonymi dla seniorów oferowanymi na przykład przez Czerwony Krzyż. W takim przypadku odpowiedni numer alarmowy jest zaprogramowany w przycisku połączeń alarmowych. Dane GPS są przekazywane organizacji zajmującej się niesieniem pomocy, która odpowie na zgłoszenie bezpośrednio.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)