MWC 2011: Nvidia i Samsung przedstawiają Galaxy Tab 10.1

MWC 2011: Nvidia i Samsung przedstawiają Galaxy Tab 10.1
Źródło zdjęć: © Samsung

14.02.2011 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firmy NVIDIA i Samsung zapowiedziały urządzenie Galaxy Tab 10.1, czyli tablet z ekranem o przekątnej 10,1 cala wyposażony w układ mobilny NVIDIA Tegra 2, który umożliwia korzystanie z pełni możliwości nowego interfejsu użytkownika systemu Android 3.0 Honeycomb

Honeycomb otrzymał pierwszy na świecie interfejs użytkownika zaprojektowany z myślą o tabletach, który jest akcelerowany przez procesor graficzny. Poprzednie wersje systemów Android były tworzone z myślą o rozdzielczościach charakterystycznych dla smartfonów oraz zoptymalizowane do pracy na telefonie. System Honeycomb i Tegra 2 to połączenie najlepszych funkcji systemu Android, takich jak wielozadaniowość, obsługa powiadomień, możliwość dostosowania ekranu głównego oraz obsługa widżetów z bardziej atrakcyjną prezentacją i większą interaktywnością. W połączeniu z układem Tegra nowy system umożliwił stworzenie najszybszych, i najbogatszych wizualnie tabletów na rynku.

Obraz
© (fot. Samsung)

Poprzednia 7-calowa wersja tabletu Galaxy Tab była pierwszym urządzeniem z tej serii, również opartym na systemie Android. Nowy model Galaxy Tab 10.1 zapewnia użytkownikom mobilnym jeszcze większe możliwości multimedialne. Urządzenie zostało wyposażone w układ Tegra 2 zawierający dwurdzeniowy procesor centralny i procesor graficzny GeForce, dzięki którym, jak zapewnia producent, tablet cechuje się większą wydajnością, a jego interfejs użytkownika jest wyjątkowo responsywny.

Nowy tablet firmy Samsung z układem Tegra 2 ułatwia pracę wielozadaniową, umożliwia wygodne przeglądnie sieci i przyśpiesza ładowanie stron internetowych oraz materiałów Flash, a także zapewnia możliwość rozgrywki w gry konsolowej jakości i oglądanie filmów w rozdzielczości HD.

Firmy Samsung i Nvidia współpracują również przy tworzeniu nowego "supertelefonu", wyposażonego w procesor dwurdzeniowy i pracującego pod kontrolą systemu Android.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)