MWC 2010: Skype dla komórek z Symbianem

MWC 2010: Skype dla komórek z Symbianem

MWC 2010: Skype dla komórek z Symbianem
Źródło zdjęć: © Skype
16.02.2010 15:10, aktualizacja: 16.02.2010 15:26

Podczas Mobile World Congress w Barcelonie Skype zaprezentował ukończoną wersję programu dla urządzeń z systemem Symbian. Aby skorzystać z aplikacji konieczny jest telefon z S60 trzeciej albo czwartej generacji. Oficjalnie Skype obsługuje jedynie 20 aparatów Nokii; dla około 100 innych urządzeń Nokii, Sony Ericssona, Samsunga, Motoroli i LG opracowano Skype Lite, który jednak nie pozwala na wykonywanie połączeń we wszystkich krajach.

Podczas Mobile World Congress w Barcelonie Skype zaprezentował ukończoną wersję programu dla urządzeń z systemem Symbian. Aby skorzystać z aplikacji konieczny jest telefon z S60 trzeciej albo czwartej generacji.

Oficjalnie Skype obsługuje jedynie 20 aparatów Nokii; dla około 100 innych urządzeń Nokii, Sony Ericssona, Samsunga, Motoroli i LG opracowano Skype Lite, który jednak nie pozwala na wykonywanie połączeń we wszystkich krajach.

Obraz
© (fot. Skype)

Już prawie ze wszystkimi smartfonami współpracuje aplikacja Skype –. brakuje jedynie jej wersji dla Androida, choć zapowiedziano już i tę edycję. Producent nie potrafi jednak podać daty debiutu. Poza tym oprogramowanie Skype może przekształcić w telefony urządzenia takie jak PlayStation Portable, iPoda, a wkrótce także iPada, jeśli tylko będą miałypołączenie z Internetem.

Operatorzy telefonii komórkowej przez dłuższy czas postrzegali program do telefonii VoIP jako zagrożenie, ale Skype jest przekonany, że prędzej czy później będą oni musieli ugiąć się pod naciskiem klientów. Brytyjski operator sieci 3, wraz z którym Skype wprowadził na rynek Skypephone, nie miał obaw przed takimi eksperymentami – co mu się najwyraźniej opłaciło: według badania CCS Insight użytkownicy Skype'a wydzwonili nawet więcej minut niż pozostali klienci tego operatora komórkowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)