Muszla nad przepaścią

Muszla nad przepaścią
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

10.05.2012 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odnawiający apartament na szczycie 15-piętrowego budynku architekci z meksykańskiego biura Hernandez Silva musieli zastanowić się, jak wykorzystać niepotrzebny… szyb. Przeznaczony na drugą windę pion nigdy nie był używany. Padło na zupełnie nieoczekiwane rozwiązanie: wyposażenie toalety w przeszkloną podłogę, pod którą otwiera się otchłań szybu.

Wielka czeluść budzi obawy o bezpieczeństwo nawet u tych, którzy nie mają lęku wysokości. Dlatego szklaną taflę wzmocniono metalowymi prętami. Zapewne ich główne zadanie to dawanie poczucia wzmocnienia konstrukcji, ponieważ szkło samo w sobie jest dosyć mocne.

Teraz pojawiają się dwie możliwości: albo goście lokatorów apartamentu będą unikali wizyt w toalecie, albo wręcz przeciwnie –. będą odwiedzać gospodarzy pod byle pretekstem, by odbyć emocjonującą wizytę w toalecie.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Co zrobić, gdy odwiedzający będzie odczuwał wielką potrzebę skorzystania z toalety, ale lęk przed otchłanią pod stopami wzbudzi w nim zbyt wielki stres? Wystarczy…. zgasić w głębokim szybie światło. Albo narzucić na podłogę dywanik.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)