Multimedialne nagrywarki DVD od Panasonic

Multimedialne nagrywarki DVD od Panasonic

Multimedialne nagrywarki DVD od Panasonic
Źródło zdjęć: © Panasonic
15.06.2010 10:46

Panasonic ogłosił premiery trzech nowych nagrywarek z serii DIGA. DMR-EX795, DMR-EH63 i DMR-EH53 łączą w sobie rozwiązania technologiczne w kategorii wyświetlania obrazu z łatwością obsługi i funkcjami multimedialnymi.

Nowe modele DIGA Panasonic to nie tylko nagrywarki DVD. Dzięki funkcjom sieciowym mogą być wykorzystywane jako swoiste szafy grające. Nagrywarki DIGA wyposażone zostały również w terminal USB, który umożliwia podłączenie do nich aparatu cyfrowego. Zdjęcia w formacie JPEG zapisane na karcie lub w aparacie mogą być wyświetlone na ekranie telewizora w rozdzielczości 1920x198. pikseli, jako pokaz slajdów z podkładem muzycznym. Model EH63 ma dodatkowo na wyposażeniu slot na karty SD, dzięki czemu możliwe jest bezpośrednie odtworzenie w nagrywarce filmów nagranych na kamerze video w formacie AVCHD.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Wszystkie nowe nagrywarki DIGA zostały wyposażone w procesor sygnału chrominancji opracowany przez firmę Panasonic, który jest odpowiedzialny za konwersję rozdzielczości obrazu 1080p, wierną reprodukcję detali i kolorów filmów odtwarzanych z DVD i innych treści nagranych na wbudowanym twardym dysku. Wszystkie nowe nagrywarki DIGA mają funkcję Adaptive HD Enhancer, która wyostrza obraz i poprawia jego głębię przetwarzając każdy piksel obrazu.

Nagrywarki zostały wyposażone w czujnik monitorujący wewnętrzną temperaturę urządzenia skoordynowany z wentylatorem. System kontroli redukuje hałas i wibracje, także kiedy temperatura jest niska, wentylator spowalnia swoją pracę tak, aby nie generować szumów. Nowy model nagrywarki został wyposażony we wzmocnioną część obudowy, która ochrania dysk twardy i ulepszony amortyzator napędu dysku twardego redukujący wibracje.

Model Panasonic DMR-EX79. został dodatkowo wyposażony w tuner DVB-T MPEG-4, który ma stać się w Polsce obowiązującym sygnałem nadawania sygnału w 2013 roku. Moduł ten pozwoli na poprawny odbiór obrazu telewizji cyfrowej w wysokiej rozdzielczości, kodowany według standardu MPEG-4 oraz dźwięk wielokanałowy w standardzie Dolby Digital Plus (EAC-3).

Urządzenia wykazują pobór energii na poziomie 0.3. w trybie Standby, który jest zgodny z regulacjami 2012 EUP. Każdy z modeli jest kompatybilny z przyjazną środowisku funkcją Viera Link Intelligent Auto Standby i Standby Power Save, która pozwala zwiększyć oszczędność energii.

Urządzenia dostępne są w sprzedaży w sugerowanych cenach detalicznych: DMR-EX795: 1949 zł, DMR-EH63: 1549 zł, DMR-EH53: 1449 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)