MP3 z drugiej ręki

MP3 z drugiej ręki

MP3 z drugiej ręki
04.12.2008 19:33, aktualizacja: 05.12.2008 00:00

Bopaboo to serwis, który jest skierowany do osób, które chciałyby nabyć utwory w formacie mp3 w cenie niższej, niż oferują to tradycyjne serwisy muzyczne. Dzięki niemu możliwy będzie zakup piosenek za sporo mniej niż 50 centów za sztukę. Wszystko dlatego, że będą to utwory pochodzące z "drugiej ręki".

Właściciele serwisu Bopaboo - http://www.bopaboo.com doszli do wniosku, że sporo osób po przesłuchaniu swoich ulubionych piosenek nie ma już co z nimi zrobić. Wpadli więc oni na pomysł, że tak wykorzystane piosenki można po prostu sprzedawać innym użytkownikom. Tak właśnie powstał ich serwis.

Umożliwia on użytkownikom sprzedawanie piosenek, które już ich nie interesują. Cena sprzedawanych w ten sposób utworów jest dowolnie określana przez ich właściciela. Z tej sumy 20% trafia do sklepu, pozostałe 80% otrzymuje sprzedający. Zarobione w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na inne utwory oferowane przez serwis. Wszystkie zakupione piosenki są od razu dostępne na koncie użytkownika i mogą być stamtąd bezpośrednio pobrane na jego komputer.

Utwory muzyczne oferowane są w formacie mp3 oraz nie posiadają żadnych zabezpieczeń ( w tym również DRM ). Dzięki temu możliwe będzie ich odtwarzanie praktycznie na każdym odtwarzaczu muzycznym.

Strona współpracuje z każdym systemem i każdą przeglądarką, która umożliwia wysyłanie oraz pobieranie plików w Internecie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)