Mozilla zachęca do wolontariatu

Mozilla zachęca do wolontariatu

Mozilla zachęca do wolontariatu
19.08.2009 15:30, aktualizacja: 20.08.2009 11:54

W drugiej połowie września Mozilla organizuje akcję "Mozilla Service Week" - w jej ramach użytkownicy Sieci będą mogli udzielić pomocy i wsparcia w zakresie technologii komputerowych osobom, którego takiego wsparcia potrzebują. Producent Firefoksa zachęca do udziału w przedsięwzięciu wszystkich internautów-wolontariuszy.

W drugiej połowie września Mozilla organizuje akcję "Mozilla Service Week" - w jej ramach użytkownicy Sieci będą mogli udzielić pomocy i wsparcia w zakresie technologii komputerowych osobom, którego takiego wsparcia potrzebują. Producent Firefoksa zachęca do udziału w przedsięwzięciu wszystkich internautów-wolontariuszy. *
Inicjatywę "Mozilla Service Week" zaplanowano na 14-21 września. Użytkownicy pragnący podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami mogą zarejestrować się jako wolontariusze w serwisie *
Mozilla Service - http://mozillaservice.org/
. Za pośrednictwem tej strony można także zgłosić potrzebę pomocy - opcja ta skierowana jest zarówno do organizacji non-profit jak i do osób indywidualnych.

Obraz
© (fot. mozilla.com)

W jaki sposób można pomóc? Np.: ucząc starsze osoby, jak korzystać z Internetu; służąc doradztwem i wsparciem technicznym organizacjom non-profit w utrzymywaniu serwisów internetowych oraz lepszemu wykorzystywaniu potencjału Sieci; tworząc poradniki komputerowe, itp.

Konkretny sposób pomocy można wybrać na stronach organizacji partnerskich - Idealist.org i BetterPlace.org - znajdują się tam informacje o osobach i organizacjach, które zgłosiły potrzebę wsparcia.

Uwaga: 19 sierpnia, czyli już dziś, o godz. 18.00 będzie można wziąć udział w internetowym szkoleniu dla wolontariuszy, przeprowadzonym za pośrednictwem strony http://air.mozilla.com. Aby obejrzeć przekaz online, należy zaopatrzyć się w przeglądarkę Firefox 3.5.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)