Mozilla wydaje Firefoksa 3.6 beta 2

Mozilla wydaje Firefoksa 3.6 beta 2
Źródło zdjęć: © Mozilla

12.11.2009 14:47, aktual.: 12.11.2009 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od opublikowania Firefoksa 3.6 beta 1 nie minęły jeszcze dwa tygodnie a programiści Mozilli opublikowali wydanie beta 2 tej popularnej otwartoźródłowej przeglądarki, której nadano nazwę kodową Namoroka. Podobnie jak w poprzedniej wersji beta, także i nowa edycja testowa bazuje na wersji 1.9.2 silnika renderującego strony internetowe Gecko, który zawiera kolejną porcję poprawek.

Obraz
© (fot. wp.pl)

Firefox 3.6 beta 2 naprawia ponad 19. usterek występujących w poprzedniej wersji, które usprawniają wydajność, poprawiają stabilność i bezpieczeństwo browsera. Programiści zachęcają użytkowników do testów tego wydania szczególnie pod względem kompatybilności z istniejącymi dodatkami dla przeglądarki (Add-on). W tym celu najlepiej jeśli testerzy zainstalują dodatek Add-on Compatibility Reporter, który może pomóc w raportowaniu ewentualnych usterek. Naturalnie nie należy używać opisywanego testowego wydania do ważnych prac, szczególnie do zadań gdzie utrata danych może wiązać się z poważnymi szkodami.

Więcej informacji na temat wydania, włączając listę znanych usterek, można znaleźć w dokumentacji (release notes). Przeglądarkę Firefox 3.6 beta 2 można pobrać w wersji dla Windows, Mac OS-a X i Linuksa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)