Mozilla otwiera swój MarketPlace

Mozilla otwiera swój MarketPlace
Źródło zdjęć: © Mozilla Foundation

23.02.2012 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mozilla ogłosiła, że podczas Mobile World Congress będą przyjmowane do Mozilla Marketplace zgłoszenia stworzonych przez programistów aplikacji sieciowych. Dzięki bazowaniu na otwartych technologiach, takich jak HTML5 oraz zaproponowanych przez Mozillę nowych API, Mozilla Marketplace ma dać programistom możliwość tworzenia pojedynczej aplikacji działającej na wielu różnych urządzeniach i platformach.

Zgodnie z misją Mozilli, którą jest zachowanie otwartości Internetu oraz oddanie użytkownikom kontroli nad tym, jak korzystają z Sieci, wystarczy, że tylko raz kupimy daną aplikację, aby używać jej na dowolnym urządzeniu obsługującym technologię HTML-5.

Dzięki Mozilla Marketplace programiści mogą tworzyć i dystrybuować aplikacje działające na wszystkich systemach operacyjnych i urządzeniach obsługujących technologię HTML-5. Platforma Mozilla Web Apps zapewnia właścicielom treści, operatorom i dostawcom usług bezprecedensowy bezpośredni kontakt z ich klientami oraz nieograniczone możliwości interakcji z użytkownikiem i dostosowania do jego potrzeb, a przy tym elastyczne opcje płatności. Co więcej, natura platformy, polegająca na schemacie pojedynczej kreacji i wielokrotnego wdrożenia, znacznie obniży koszty tworzenia, numeracji wersji i utrzymywania aplikacji, dzięki czemu Sieć może być oparta na standardach i w pełni otwarta, przyczyniając się do rozwoju innowacji.
Na platformę Mozilla Web Apps złożą się:
• Mozilla Marketplace –. pierwszy niezależny od systemu operacyjnego i urządzenia market aplikacji opartych na otwartych technologiach, takich jak: HTML5, JavaScript i CSS.
• Nowe, zaproponowane przez Mozillę, rozwijające Sieć jako platformę, API, które zostaną zgłoszone do W3. w celu standaryzacji.
• Nowy system tożsamości internetowej, dzięki któremu to użytkownik ma kontrolę nad swoimi treściami. W ramach tego systemu aplikacje są przypisane do konkretnego użytkownika, a nie do urządzenia czy platformy.

Mozilla Marketplace zacznie przyjmować zgłoszenia aplikacji internetowych od programistów podczas Mobile World Congress w przyszłym tygodniu, a wszystkim użytkownikom zostanie udostępniony jeszcze w tym roku. W markecie znajdą się aplikacje w wielu różnych kategoriach, w tym między innymi: gry, media, muzyka, produktywność.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)