Mozilla: mobilna wersja Firefoksa do 2010 roku

Mozilla: mobilna wersja Firefoksa do 2010 roku

Mozilla: mobilna wersja Firefoksa do 2010 roku
17.09.2008 18:30, aktualizacja: 18.09.2008 08:38

Prezes Mozilla Foundation, Mitchell Baker, przedstawił plany firmy na najbliższe dwa lata. Wśród informacji o kierunku prac samej fundacji, znajdziemy tam również informację o przybliżonej dacie premiery mobilnej wersji przeglądarki internetowej Firefox.

Data premiery mobilnego Firefoksa została określona dosyć enigmatycznie: "do 2010 roku". Oprócz tego, prace zespołu skupią się na poprawie wydajności dotychczasowych produktów.

W najbliższej przyszłości Mozilla Foundation skupi się także na aplikacjach edukacyjnych, promowaniu wolnego oprogramowania oraz współpracy ze społecznością skupioną wokół poszczególnych projektów. Ważną kwestią jest również praca nad wzrostem znaczenia Firefoksa na rynku przeglądarek, m.in. dzięki projektowi Aurora.

Przedstawiciele Mozilla Foundation przyznali również, że pracują już nad mobilną wersją Firefoksa, jednak żadne konkretne informacje dotyczące jej ewentualnego pojawienia się na rynku, nie zostały jak do tej pory ujawnione. Można się spodziewać standardowego jak na fundację stwierdzenia, że "produkt zostanie wydany wtedy, kiedy będzie gotowy".

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)