Mozilla: łatając podziurawili

Mozilla: łatając podziurawili

25.10.2007 10:30

W przyszłym tygodniu Mozilla Foundation zamierza udostępnić kolejne uaktualnienie dla przeglądarki Firefox 2. Będzie ono usuwało pięć błędów, które do programu przypadkowo wprowadzono w wersji 2.0.0.8 ( udostępnionej kilka dni temu ).

Zadaniem wydania 2.0.0.8 ( pisaliśmy o nim w tekście "Konkurenci IE w nowych wersjach" - http://www.pcworld.pl/news/128098.html ) było usunięcie z Firefoksa 10 poważnych błędów ( osiem z nich stanowiły luki w zabezpieczeniach ). Zadanie to zostało wykonane - niestety, niedopatrzenie programistów sprawiło, iż w wersji tej pojawiło się 5 tzw. błędów regresywnych ( tzn. takich, które w wersjach poprzedzających 2.0.0.8 zostały załatane, a teraz niechcący je przywrócono ).

_ "Większość użytkowników nie powinna zauważyć żadnej różnicy i nie doświadczy żadnych problemów. Robimy co w naszej mocy, aby jak najszybciej znaleźć przyczynę problemu i rozwiązać go - najdalej za kilka dni udostępnimy wersję 2.0.0.9" _ - deklaruje Mike Beltzner z Fundacji Mozilla. Z pierwszych analiz wynika, że trzy "stare-nowe" błędy dotyczą wersji dla Windows, zaś po jednym - dla Mac OS X oraz Linuksa. W wersji "okienkowej" problem polega m.in. na niekontrolowanym wyłączaniu niektórych rozszerzeń; inne powodują błędy podczas renderowania stron WWW oraz niespodziewane restarty przeglądarki. Co ciekawe, problem nie dotyczy wszystkich kopii Fx 2.0.0.8 - błędy pojawiły się tylko w części plików instalacyjnych.

Warto wspomnieć, że Mozilli już wcześniej przydarzyło się coś podobnego - w udostępnionych kilka miesięcy temu wersjach 2.0.0.3 oraz 1.5.0.11 Firefoksa również wprowadzono błędy, które z poprzednich wersji usunięto.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)