Mozilla: dziura w Firefox 3.5.1 jest bezpieczna

Mozilla: dziura w Firefox 3.5.1 jest bezpieczna
Źródło zdjęć: © Mozilla

20.07.2009 09:30, aktual.: 21.07.2009 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziura znaleziona w najnowszej wersji przeglądarki Firefox nie jest groźna dla użytkowników - zapewnia Mozilla. Błąd może co prawda spowodować zawieszenie się komputera czy maca, ale nie posłuży cyberprzestępcom do zaatakowania użytkownika w Sieci.

Mozilla wydała aktualizację Firefox 3.5.1 w ostatni czwartek. Wśród nowości znalazły się przede wszystkim poprawki zwiększające bezpieczeństwo przeglądarki. Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej duńska firma Secunia donosiła o "wysoce krytycznej" luce w przeglądarce Firefox 3.5. Jeden z deweloperów Firefoksa, Andreas Gal, napisał wówczas w komentarzach do zgłoszenia o luce: "_ _Przyjrzałem się exploitowi oraz naszym wcześniejszym testom i stwierdzam, że częściowo sami spowodowaliśmy tę sytuację. Powinniśmy ukryć informacje o błędzie wcześniej.

Już w piątek pojawiły się raporty o kolejnych dziurach w najnowszej wersji przeglądarki Mozilla Firefox Firefox 3.5.1. Według niektórych ekspertów aplikacja wciąż byłą podatna na przejecie oraz ataki DDoS.
Mozilla zaprzecza jednak tym doniesieniom i twierdzi, że niektórzy specjaliści wyciągnęli wnioski zbyt pochopnie. "_ Błędy, choć są jeszcze obecne w wersji 3.5.1, nie mogą prowadzić do wykorzystania exploitów i atakowania użytkownika. W skrajnych przypadkach problemy te mogą co najwyżej doprowadzić do zawieszenia się systemu _" - napisał na swoim blogu Mike Shaver, wiceszef inżynierów w zespole Mozilli.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)