Mówiący Internet w Gdyni

Mówiący Internet w Gdyni

Mówiący Internet w Gdyni
08.12.2009 13:33

Nowoczesna strona internetowa urzędu miasta w Gdyni www.gdynia.pl przemówiła głosem syntezatora mowy IVONA. Teraz informacji z Gdyni mogą słuchać wszystkie osoby z problemami wzroku i czytania, m.in. osoby starsze, osoby z ADHD, dyslektycy, osoby niedowidzące. W Polsce takich osób jest ponad 2 mln

Nowoczesna strona internetowa urzędu miasta w Gdyni www.gdynia.pl przemówiła głosem syntezatora mowy IVONA. Teraz informacji z Gdyni mogą słuchać wszystkie osoby z problemami wzroku i czytania, m.in. osoby starsze, osoby z ADHD, dyslektycy, osoby niedowidzące. W Polsce takich osób jest ponad 2 mln.

Korzystanie z mówiącej strony jest bardzo proste. Na każdej udźwiękowionej stronie, nad tekstem znajduje się specjalny oznakowany odtwarzacz. Wystarczy nacisnąć przycisk "Odsłuchaj" lub odpowiedni skrót na klawiaturze komputera i treść artykułu zostanie przeczytana na głos. Wszystko za sprawą nowoczesnego syntezatora mowy IVONA WebReader.

Obraz
© (fot. gdynia.pl)

- Od początku naszej działalności konsekwentnie pomagamy osobom niewidomym i niedowidzącym. - mówi Łukasz Osowski, Prezes Zarządu IVO Software - Z myślą o nich stworzyliśmy syntezator mowy IVONA, jeden z najlepszych na świecie. Teraz przedstawiamy kolejne nowoczesne rozwiązanie dla olbrzymiej grupy osób z dysfunkcjami wzroku, narażonej na wykluczenie cyfrowe, ze względu na utrudnione możliwości korzystania z zasobów Internetu. Opracowaliśmy technikę, która pozwala na bardzo łatwe zainstalowanie IVONA WebReader na każdej stronie - praktycznie w 5 minut. Dzięki temu rozwiązanie jest bardzo łatwe do wdrożenia i jednocześnie tanie. - kończy Łukasz Osowski.

Akcja "Mówiący Internet" jest kolejnym krokiem w rozwoju idei dostępności serwisów internetowych wyrażonej w celach organizacji W3C: "Umożliwienie wszystkim ludziom korzystania z dobrodziejstw Sieci bez względu na ich sprzęt, oprogramowanie, infrastrukturę, język, kulturę i położenie geograficzne lub możliwości umysłowe lub fizyczne".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)