Motorola Xoom: 500 MHz gratis od XDA

Motorola Xoom: 500 MHz gratis od XDA

28.02.2011 15:43, aktual.: 21.12.2011 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niezastąpieni programiści z forum XDA-Developers po raz kolejny ożywili urządzenie, które jeszcze ciepłe trafia do rąk klientów. Tym razem na warsztat wzięty został tablet Motoroli - Xoom - któremu za kilkoma dotknięciami ekranu przybyło 500 dodatkowych megaherców

Użytkownik kryjący się pod nickiem _ coolbho3000 _ stworzył aplikację, która pozwala na podkręcenie procesora Xoom o kilkaset megaherców - z 1 do 1,5 GHz. Dzięki temu dwurdzeniowy procesor Tegra 2. będący sercem tabletu, staje się potężniejszy niż zapowiedziany niedawno układ Tegra 2 3D.

Obraz

Przeprowadzone testy wydajności nie pokazują jednak prawdziwych możliwości podkręconego układu. Wszystko dlatego, że narzędzia przeznaczone do jego badania nie są jeszcze zoptymalizowane do obsługi dwurdzeniowych chipów.

Jednak testy pokazują, że różnica pomiędzy fabrycznym, a podkręconym układem są wyraźnie zauważalne. Dla osób, którym dane przebiegałyby po ekranie jednak trochę za szybko, przygotowano możliwość podkręcenia procesora _ jedynie _ do 1,2 lub 1,4 GHz.

Autor łatki na system ostrzega jednak, że podkręcanie procesora przeznaczone jest jedynie dla zaawansowanych użytkowników. Wszystko dlatego, że w skrajnej sytuacji może się ona zakończyć zawieszeniem urządzenia, które do najtańszych nie należy.

Jeśli jednak znajdą się osoby chętne na tego typu zabawy, to cały proces podkręcania Motorli Xoom został dokładnie opisany w odpowiednim wątku na forum XDA-Developers.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)