Motorola wspomaga odchudzanie

Motorola wspomaga odchudzanie

Motorola wspomaga odchudzanie
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
24.10.2011 16:47, aktualizacja: 25.10.2011 09:08

Są wśród nas tacy, którzy wierzą, że osiągnięcie idealnej sylwetki zależy od akcesoriów. Można ich poznać po walającej się w kącie bieżni, stepperze, ciężarkach i innych zakurzonych gadżetach. Oraz trzymaniu wagi. Oto kolejne, mobilne rozwiązanie, które może być dla nich ostatnią (i znów płonną) nadzieją.

MotoACTV Motoroli to niewielki odtwarzacz MP3 wzbogacony o funkcje mające pomóc w ćwiczeniach. Łudząco podobny do iPoda Nano MotoACTV zapisuje, jaką odległość przebiegliśmy, czuwa nad pulsem i motywuje muzyką oraz głosem trenera fitness.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Urządzenie ma ekran dotykowy o przekątnej 1,6 cala schowany za Gorilla Glass i dostosowujący się do natężenia oświetlenia. I ekran, i obudowa nie ulękną się ani potu, ani zadrapań.

Korzystając z technologii GPS AccuSense, MotoACTV liczy, ile kroków przebył użytkownik. Rytm pracy serca monitoruje nie opaska na piersi, tylko słuchawki - bezprzewodowe SF70. za 150 dolarów i przewodowe SF500 za 100 dolarów. Za pomocą łączności Bluetooth urządzenie można połączyć ze smartfonem z Androidem. ACTV nie obsłuży połączeń, ale już z odczytaniem smsa nie będzie miał kłopotów.

Gadżet zapamiętuje "najbardziej motywujące do ćwiczeń" piosenki z playlisty, czyli utwory, przy których nasze tętno było najwyższe. Zagra je na początku kolejnej sesji fitness. A gdy wgrane utwory nam się znudzą, pozostaje włączyć radio FM.

Wysiłek jest skrupulatnie rejestrowany. Pod koniec każdego dnia dane z MotoACTV należy przesłać na komputer, który załaduje je na stronę internetową ACTV. Prędko dowiemy się, czy dziś byliśmy aktywni, czy leniwi.

Po jednym ładowaniu urządzenie powinno działać 1. godzin podczas ćwiczeń np. na siłowni, a na dworze, gdy cały czas włączony jest GPS - co najmniej 5 godzin.

MotoACTV w listopadzie pojawi się w sprzedaży w USA w cenie 24. dolarów za wersję 8GB i 299 dolarów za 16GB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)