Motorola: Android poprawi kondycję firmy?

Motorola: Android poprawi kondycję firmy?

04.02.2009 12:02, aktual.: 04.02.2009 12:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Motorola ogłosiła wyniki finansowe za czwarty kwartał ubiegłego roku. Dział telefonów komórkowych zanotował poważny spadek przychodów wynoszący aż 51%. W związku z tym firma szuka pomysłów mających zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Rozwiązaniem problemu może być system operacyjny Android.

Z wyników finansowych Motoroli za czwarty kwartał ubiegłego roku wynika, że firma poniosła gigantyczne straty - http://www.idg.pl/news/335295/gigantyczne.straty.motoroli.html. Pomimo złego trendu w gospodarce, były one tak duże, że osoby zarządzające przedsiębiorstwem zastanawiają się jakie należy podjąć kroki, aby w przyszłości podobna sytuacja nie miała już miejsca. W rozwiązaniu problemu pomocny może okazać się system Android.

W bieżącym roku Motorola planuje wprowadzić na rynek kilka telefonów typu smartfon z Androidem na pokładzie. Według współdyrektora firmy, Sanjaya Jha, w najbliższym czasie największą popularnością mają się cieszyć urządzenia integrujące w sobie funkcjonalność sieci społecznościowych. I w tym właśnie kierunku zamierza podążyć Motorola, wprowadzając na rynek kilka telefonów klasy średniej oraz wyższej.

Nie oznacza to jednak, że prace nad urządzeniami z innymi systemami operacyjnymi zostaną wstrzymane. W przyszłym roku Motorola planuje zaprezentować kilka telefonów z systemem Windows Mobile 7. Oznacza to rezygnację z szóstej wersji tego systemu. Wszystko dlatego, że została ona określona jako niekompletna jeśli chodzi o funkcjonalność oraz obsługę.

W bieżącym roku Motorola planuje również obniżyć koszty swojej działalności. Niedawne zwolnienia w połączeniu z innymi cięciami kosztów, mają zapewnić firmie, tylko do połowy b.r., oszczędności rzędu 1,5 mld dolarów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)