Motorola: Android poprawi kondycję firmy?

Motorola: Android poprawi kondycję firmy?

Motorola: Android poprawi kondycję firmy?
04.02.2009 12:02, aktualizacja: 04.02.2009 12:13

Motorola ogłosiła wyniki finansowe za czwarty kwartał ubiegłego roku. Dział telefonów komórkowych zanotował poważny spadek przychodów wynoszący aż 51%. W związku z tym firma szuka pomysłów mających zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Rozwiązaniem problemu może być system operacyjny Android.

Z wyników finansowych Motoroli za czwarty kwartał ubiegłego roku wynika, że firma poniosła gigantyczne straty - http://www.idg.pl/news/335295/gigantyczne.straty.motoroli.html. Pomimo złego trendu w gospodarce, były one tak duże, że osoby zarządzające przedsiębiorstwem zastanawiają się jakie należy podjąć kroki, aby w przyszłości podobna sytuacja nie miała już miejsca. W rozwiązaniu problemu pomocny może okazać się system Android.

W bieżącym roku Motorola planuje wprowadzić na rynek kilka telefonów typu smartfon z Androidem na pokładzie. Według współdyrektora firmy, Sanjaya Jha, w najbliższym czasie największą popularnością mają się cieszyć urządzenia integrujące w sobie funkcjonalność sieci społecznościowych. I w tym właśnie kierunku zamierza podążyć Motorola, wprowadzając na rynek kilka telefonów klasy średniej oraz wyższej.

Nie oznacza to jednak, że prace nad urządzeniami z innymi systemami operacyjnymi zostaną wstrzymane. W przyszłym roku Motorola planuje zaprezentować kilka telefonów z systemem Windows Mobile 7. Oznacza to rezygnację z szóstej wersji tego systemu. Wszystko dlatego, że została ona określona jako niekompletna jeśli chodzi o funkcjonalność oraz obsługę.

W bieżącym roku Motorola planuje również obniżyć koszty swojej działalności. Niedawne zwolnienia w połączeniu z innymi cięciami kosztów, mają zapewnić firmie, tylko do połowy b.r., oszczędności rzędu 1,5 mld dolarów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)