Most Ponte Morandi w Genui wysadzony. W 2018 roku zginęły tam 43 osoby [WIDEO]

Most Ponte Morandi w Genui wysadzony. W 2018 roku zginęły tam 43 osoby [WIDEO]
Źródło zdjęć: © AFP Videos
Arkadiusz Stando

28.06.2019 11:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We Włoszech wysadzono w powietrze Ponte Morandi. Pechowy wiadukt, który zawalił się w ubiegłym roku. W wyniku tej katastrofy zginęły 43 osoby.

Ponte Morandi był mostem w Genui, który zawalił się 14 sierpnia 2018 roku. Część konstrukcji pozostała do dziś, a nad ranem została wysadzona w powietrze. Zobaczcie wideo poniżej.

W katastrofie Ponte Morandii zginęły 43 osoby

Katastrofa mostu Ponte Morandii doprowadziła do śmierci 43 osób. Betonowe fragmenty wiaduktu zawaliły się na drogę pod konstrukcją, gdzie było pełno samochodów. Na moście również jechały wówczas samochody, które spadły wraz z fragmentami budowli. To była wielka tragedia dla Włochów.

Przyczyny katastrofy mostu Ponte Morandii we Włoszech

Most Genui, jak się później okazało, był w fatalnym stanie technicznym. Stalowe pręty podtrzymujące konstrukcję przez dekady rdzewiały. Katastrofa była nieunikniona, ale tylko i wyłącznie przez zaniedbanie ludzkie.

Co roku przez Ponte Morandii przejeżdżało blisko 25 milionów samochodów. To spora liczba, co tylko napędzało nieuniknioną katastrofę. Dodatkowo na konstrukcję mostu negatywnie wpływało morskie powietrze - Genua znajduje się przy Morzu Śródziemnym.

Most Ponte Morandii w Genui został zbudowany w 1967 roku. W latach 90. przeszedł solidne naprawy, a w 2016 roku został poddany rekonstrukcji. Teoretycznie, most powinien przetrwać co najmniej 100 lat.

Wysadzenie Ponte Morandii w Genui

Włoski most został wysadzony w powietrze. Zanim jednak został zniszczony, burmistrz Genui, Marco Bucci zarządził ewakuację okolicznej dzielnicy. Łącznie 3,4 tysiąca osób musiało opuścić swoje mieszkania na czas detonacji ładunków wybuchowych.

Podobno część mieszkańców nie chciała opuścić mieszkań. Teoretycznie, zagrożenie było niewielkie, ale przezorny zawsze ubezpieczony. Decyzją burmistrza Genui te osoby został wyprowadzone pod eskortą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)