Moskitiery Aluprof - sposób na komary

Moskitiery Aluprof - sposób na komary
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.07.2012 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Istnieją różne sposoby obrony przed komarami, jedne bardziej, inne mniej skuteczne. Latem najlepiej jednak pomyśleć o stałej ochronie przed insektami. Zapewnią nam ją montowane na oknach i drzwiach moskitiery.

Latem, gdy panują wysokie temperatury, ulgę przynoszą szeroko otwarte okna. Niestety, oprócz powietrza, wpadają przez nie także nieproszeni goście –. komary. Często więc, mając do wyboru skazanie się na bolesne ukąszenia i denerwujące bzyczenie lub męczenie się w dusznym i gorącym pomieszczeniu, wybieramy to drugie, szczelnie zamykając okna. Tymczasem problem może rozwiązać zainstalowanie moskitiery. Dzięki temu możemy cieszyć się świeżym powietrzem, nawet przy włączonej lampie, bez obawy o wpuszczenie do środka insektów. Jest to bezpieczniejsze rozwiązanie niż stosowanie sprejów lub innych substancji owadobójczych, które w pomieszczeniu mogą stanowić zagrożenie, na przykład dla dzieci i alergików.

Moskitiery na polskim rynku sprzedaje między innymi firma Aluprof. Są dostępne różne rodzaje i kolory. Moskitiery stałe montowane są po zewnętrznej stronie okien, dzięki czemu można je instalować na większości profili okiennych otwieranych do wewnątrz. Zakłada się je w szybki i prosty sposób, wykorzystując do tego bezinwazyjne, obrotowe zaczepy. Moskitiery otwierane przeznaczone są do montażu do ramy drzwiowej lub ościeży. Wyposażone są w zawiasy z samodomykaczem. Dzięki temu, nawet jeśli zapomnimy domknąć moskitierę, wchodząc lub wychodząc z domu, możemy być pewni, że nadal będzie nas ona chronić przed nieproszonymi gośćmi. Siatki są dodatkowo chronione przed przypadkowym uszkodzeniem podczas otwierania, dzięki wypełniającej płycie znajdującej się w dolnej części skrzydła.

Na balkonach, tarasach czy w ogrodach zimowych. sprawdzają się moskitiery przesuwane, montowane do ram drzwiowych lub ościeży (system odpowiedni jest dla powierzchni przeszklonych). Skrzydło przesuwa się pomiędzy szynami, zapewniając bezkolizyjną współpracę z roletami zewnętrznymi.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)