Mopy parowe - jaki model wybrać?

Mopy parowe - jaki model wybrać?

Mopy parowe - jaki model wybrać?
Źródło zdjęć: © Fotolia | ymgerman
07.09.2015 12:57

Mopy parowe cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim dlatego, że eliminują kontakt człowieka ze środkami chemicznymi przeznaczonymi do czyszczenia powierzchni. Poza tym sprzęt jest wygodny w użytkowaniu i doskonale sobie radzi z uciążliwym brudem. Zatem jak wybrać najlepszy mop parowy?

Jak działa mop parowy?

Zasada jego działania jest niezwykle prosta. Do specjalnego pojemnika wlewamy wodę, a urządzenie doprowadza ją do wrzenia wytwarzając gorącą parę, która skutecznie czyści wszelkie zabrudzenia - unieszkodliwia 99,9 proc. bakterii i zarazków bez użycia środków chemicznych. Wystarczy tylko go włączyć, odczekać chwilę, aby później zacząć działać. Gorąca para rozpuszcza brud i tłuszcz. Poza tym tuż po umyciu podłogi, mop parowy od razu ją osusza, co sprawia, że żadne pomieszczenie podczas sprzątania nie zostaje wyłączone z użycia.

Jaki model wybrać?

W domu, najlepiej sprawdzają się płaskie mopy z wymiennymi wkładami, ponieważ są one dużo trwalsze i co najważniejsze, mogą posłużyć nie tylko do mycia podłóg. Nadają się do różnych powierzchni np. laminat, podłogi drewniane marmurowe, łupkowe, ceramiczne. Poza tym świetnie wyczyszczą powierzchnie materiałowe, takie jak dywany, poduszki czy tapicerkę na meblach. Oczywiście mopem parowym nie wyczyścimy każdej powierzchni. Nie wskazane jest mycie podłóg woskowanych i olejowanych, ponieważ para wodna może uszkodzić warstwę ochronną.

Jeśli zdecydujemy się na zakup mopa parowego, to warto jest wybrać taki model, który zapewni nam optymalną emisję pary do różnych rodzajów podłóg. Poza tym urządzenie nie powinno być zbyt ciężkie, a jego przewód zasilający musi mieć odpowiednią długość (co najmniej 3 metry). Zwróćmy również uwagę na pojemność zbiornika, które powinno wynosić minimum 35. ml.
Poniżej prezentujemy sześć najpopularniejszych modeli, które obecnie można znaleźć na rynku.

_ 1. MPM MUP02 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Produkt marki MPM czyści powierzchnie w temperaturze ponad 100°C, dzięki czemu usuniemy nawet najbardziej problematyczne zabrudzenia. W skład wyposażenia wchodzi: rurka przedłużająca, nasadka do czyszczenia podłóg, a także kilka nakładek: z mikrofibry, do czyszczenia fug, do czyszczenia szyb, do czyszczenia sprężoną parą. Urządzenie waży zaledwie 2 kg i zostało wyposażone w pięciometrowy kabel zasilający oraz zbiornik na wodę o pojemności 350 ml. Moc urządzenia wynosi 1300 W. Prezentowany model kupimy w cenie 175 zł.

_ 2. Camry CR 7013 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Prezentowany model to urządzenie o mocy 1300 W. Sprzęt został wyposażony w zbiornik na wodę oraz końcówkę, która osusza podłogę. Dzięki temu mycie płaskich powierzchni staje się jeszcze prostsze. Ponadto mop parowy posiada kabel zasilający o długości 5 metrów. Na uwagę zasługuje również fakt, że w zestawie znajdziemy aż 13 akcesoriów, które pomogą efektywnie walczyć z brudem. Urządzenie firmy Camry kupimy w cenie 189 zł.

_ 3. Zelmer VC1260/zVC026XX _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Zelmer VC1260 to urządzenie 2w1, który poradzi sobie zarówno z odkurzaniem, jak i myciem podłogi. W zestawie znaleźć można dwie nakładki z mikrofibry do regularnego czyszczenia i dwie do trudnych zabrudzeń, które pomogą efektywnie pozbyć się różnego rodzaju zanieczyszczeń. Moc generatora pary wynosi 1500 W, a waga urządzenia około 4 kg. Za to pojemność zbiornika to aż 650 ml. Prezentowany model można kupić w cenie 330 zł.

_ 4. Morphy Richards 720020 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Prezentowany model o mocy 1600 W, został wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 400 ml. Co ciekawe, urządzenie jest gotowe do użycia w ciągu 30 sekund. Na uwagę zasługuje także waga urządzenia, która wynosi 2,2 kg. Ponadto sprzęt posiada długi kabel zasilający o długości 4,7 metra. Za to w wyposażeniu znajdziemy dwie ściereczki z mikrofibry oraz nakładki do wielu powierzchni, dzięki czemu już nigdy więcej uciążliwy brud nie będzie stanowił większego problemu. Mop parowy kupimy już za 379 zł.

_ 5. Black & Decker FSMH1621 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Mop parowy firmy Black & Decker automatycznie dopasowuje optymalną emisję pary dla wybranego typu podłogi, dzięki czemu z łatwością poradzi sobie z wszelkim brudem niezależnie od powierzchni. Na uwagę zasługuje obracana o 180 stopni głowica, dzięki której łatwej dotrzemy do ciasnych przestrzeni między meblami. Ponadto urządzenie posiada nakładkę wielokrotnego użytku Easy Glide, która została wykonana z mikrowłókien, umożliwiając głębokie czyszczenie. Sprzęt waży około 3 kg, jego moc maksymalna wynosi 1600 W, zaś pojemność zbiornika to 350 ml. Mop parowy firmy Black & Decker kupimy w cenie 470 zł.

_ 6. Dirt Devil M319 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Nasze zestawienie zamyka urządzenie o mocy 1500 W. W wyposażeniu znajdziemy nakładkę z mikrofazy, końcówkę 2w1 oraz 250 ml płynu dezynfekującego. Niestety wadą urządzenia jest czas, po którym jest gotowe do użycia - wynosi aż 7 minut . Na szczęście sprzęt ten nadrabia w innych aspektach - posiada zbiornik o pojemności 1 litra, stąd pewnie dlatego tak długi czas oczekiwania. Urządzenie przy pełnym zbiorniku, może pracować przez około 40 minut. Dirt Devil kupimy w cenie 560 zł.

_ Źródło: regiodom / wybierzagd / WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)