Monitory z serii Acer B6 i V6 dla profesjonalistów

Monitory z serii Acer B6 i V6 dla profesjonalistów

Monitory z serii Acer B6 i V6 dla profesjonalistów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.07.2013 12:45

Acer przedstawił nowe monitory z serii B6 i V6 skierowane do profesjonalistów. Nowe monitory dostępne są w rozmiarach od 19 do 19 cali i oferują obraz w rozdzielczości Full HD.

Ciekawym dodatkiem do obudowy nowych monitorów jest wyżłobiona powierzchnia, ułatwiająca przechowywanie przydatnych drobiazgów, które zawsze warto mieć pod ręką. Dodatkowy magnetyczny element przyda się każdemu z nadmiarem spinaczy i innych metalowych drobiazgów na biurku.

Nowe monitory Acer dostępne w sześciu różnych rozmiarach: od 1. do 29 cali. Nowości z serii B6 i V6 oferują natywną rozdzielczość Full HD przy zachowaniu kontraście dynamicznym 100 000 000:1. Parametr ten jest dodatkowo optymalizowany za pomocą systemu Acer Adaptive Contrast Management. Czas reakcji matrycy wynosi 5 ms, a kąty widzenia są typowe dla tego typu sprzętu: 178 stopni. Dodatkowo, ekran możemy odwrócić maksymalnie o 120 stopni. Co więcej, monitory oznaczone symbolem B6 oferują możliwość dogodnej regulacji pochylenia oraz funkcję pivot. Możemy również regulować wysokość, na jakiej umieszczony jest ekran i podnieść go maksymalnie o 15 cm. Flagowy 29-calowy monitor z linii B6 posiada ekran w proporcjach 21:9 i oferuje rozdzielczość 2560x1080 px.

Zarówno monitory serii B6 jak i V6 są wyposażone w złącza display DisplayPort, dzięki którym można łatwo połączyć ze sobą kilka monitorów. Do monitorów możemy też podłączyć pokaźną liczbę urządzeń peryferyjnych dzięki aż 4 wbudowanym portom USB 3.0. Złącza te umożliwiają również łatwe ładowanie gadżetów, nawet gdy komputer będzie wyłączony.

Obie serie urządzeń powstały zgodnie z normą Acer EcoDisplays dzięki czemu co najmniej 1. proc. wykorzystanych materiałów pochodzi ze zużytego i przetworzonego plastiku. Co więcej, producent zapewnia, że wewnętrzne testy udowodniły, iż nowe serie monitorów zużywają do 50 proc. mniej energii niż inne urządzenia tej samej klasy. Monitory Acer V6 i B6 spełniają też najbardziej rygorystyczne przepisy dotyczące jakości i ekologii, w tym ENERGY STAR 6.0, TCO 6.0.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)