Monitoruj podkręconą pamięć - program RamTweak

Monitoruj podkręconą pamięć - program RamTweak

Monitoruj podkręconą pamięć - program RamTweak
22.10.2010 15:09

Transcend zaprezentował oprogramowanie RamTweak, pozwalające overclockerom na bieżące monitorowanie prędkości i temperatury pamięci w czasie podkręcania.

Narzędzie to zostało przygotowane wyłącznie dla kości pamięci TRANSCEND z serii aXeRam Extreme Performance, dając użytkownikom tych pamięci możliwość podkręcenia w celu osiągnięcia jeszcze większej mocy systemu.

W procesie podkręcania najistotniejsze jest rozproszenie ciepła, zapobiegające awarii systemu. Kiedy pamięci osiągają prędkość wyższą niż nominalnie, zużywają więcej energii i generują nadmiar ciepła. Oprogramowanie RamTweak pozwala ustawić alarm ostrzegający o przegrzaniu, który informuje o przekroczeniu przez jeden z modułów pamięci komputera maksymalnej dopuszczalnej temperatury.

Pierwszym produktem współpracującym z oprogramowaniem RamTweak jest pamięć Transcend 4GB DDR3 aXeRam-2400.

Obraz

Oprogramowanie RamTweak wyposażone jest w zakładkę "SPD Info" kompatybilną ze wszystkimi pamięciami Transcend aXeRam. Poprzez wyświetlanie fabrycznych informacji bezpośrednio z modułu pamięci, pozwala ona użytkownikom na lepsze poznanie systemu i dostosowanie go do optymalnej wydajności.
Użytkownicy pamięci aXeRam mogą pobrać bezpłatny program do monitoringu pamięci RamTweak ze strony firmy http://www.transcendusa.com/Products/RamTweak.asp

Lista pamięci współpracujących z oprogramowaniem RamTweak będzie w przyszłości rozszerzana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)