Monitoring kamerowy dziś

Monitoring kamerowy dziś
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Michał Prokopowicz

28.09.2018 09:21, aktual.: 28.09.2018 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli widzimy, co się dzieje w budynku czy szerzej rzecz ujmując na posesji, możemy reagować na zagrożenia. Mowa tu o włamaniach czy aktach niszczenia mienia, które zdarzają się dziś i będą zdarzać się zawsze. Monitoring stale funkcjonujący w firmie czy w ramach prywatnego terenu, na którym stoi jednorodzinny dom, nie jest już zaskoczeniem.

Odpowiednie akcesoria coraz łatwiej kupić samodzielnie, ponieważ kamery są tańsze niż kiedyś, a jednocześnie jest to sprzęt coraz bardziej zaawansowany i prosty w dobraniu. Takie marki jak HikVision zdobywają uznanie klientów, są trwałe i stabilne w działaniu. Podgląd z kamer przez internet potrafi skonfigurować już nawet osoba która nie zna się na elektronice.

Szeroka gama kamer i rejestratorów za niewielkie pieniądze

Dorobek azjatyckich inżynierów jest ceniony w wielu dziedzinach. Motoryzacja, szeroko pojęta elektronika użytkowa, sprzęt audio i wiele innych. Tak naprawdę z monitoringiem nie mogło być inaczej. W tym momencie dostępne są modele kamer o świetnej optyce, jakie pozwalają na transmitowanie oraz rejestrowanie obrazu w doskonałych rozdzielczościach. Jeśli potrzebujesz dalekiego zasięgu odpowiednia będzie kamera obrotowa PTZ. Dzięki funkcji PTZ można uzyskiwać dalekie przybliżenia na obiekty, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku monitoringu miejskiego i każdego, jaki ma obejmować duże przestrzenie. Opcji jest sporo. Z pewnością kamery z zoomem to doskonałe rozwiązanie dla dalszych odległości i monitoringu gdzie z danej odległości chcemy widzieć szczegóły.

HikVision na polskim rynku

Można powiedzieć, że ta azjatycka marka jest jednym z globalnych liderów w zakresie dostarczania konsumentom akcesoriów niezbędnych do budowania sieci dozoru wizyjnego. Asortyment nie ogranicza się jedynie do kamer. Nie brak w nim także rejestratorów, w tym również wielokanałowych, jakie da się określić mianem „serca” każdego takiego systemu. Sprawdzone podzespoły przekładają się na efektywność i trwałość. W Polsce cenionym dystrybutorem wyrobów HikVision jest sklep online ZabezpieczeniaPoznan.pl.

Klienci znajdą w nim kamery, wspomniane rejestratory oraz szereg akcesoriów dodatkowych. Przy zakupie warto zwracać uwagę na tanie chińskie zamienniki których w sieci pojawia się coraz więcej. Autoryzowany dystrybutor zapewni wsparcie techniczne, doradzi przy doborze sprzętu i zapewni sprawny serwis urządzeń i zapewni dobre ceny zarówno na rejestratory jak i kamery Hikvision.

A co z przestrzenią miejską?

Nieco wcześniej wspomnieliśmy o kamerach typu PTZ, które sprawdzają się w systemach monitoringów miejskich. Rzeczywiście są one dobrym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie trzeba mieć podgląd na wiele sytuacji oraz miejsc. Kamery tego rodzaju posiadają funkcje sterowanego obrotu, można też znacząco zoomować (przybliżać) za ich pomocą obraz, a także dynamicznie zmieniać ekspozycję w zależności od warunków oświetlenia. To ważne na przykład wtedy, kiedy policja prowadzi pościg za podejrzanym, a operator monitoringu ma możliwość informowania funkcjonariuszy o aktualnym położeniu ściganego.

Hikvision wprowadza też do oferty kamery LPR oraz kamery z funkcją autotracking, jest to funkcja śledząca dany obiekt lub osobę na odległości do kilometra lub dalej. Przykładowo po wykryciu twarzy, człowieka lub konkretnych tablic rejestracyjnych kamera obrotowa ptz automatycznie podąża za obiektem i samodzielnie dostosowuje zoom i wyostrza obraz w trybie automatycznym. Rozwiązania tego typu zaczynają się już od 3000 zł, co znacząco podnosi funkcjonalność zestawu kamer.

Coraz łatwiejsza konfiguracja kamer i całej reszty

Rozwiązania związane z systemami dozoru wizyjnego są dostarczane klientom wraz z instruktażem, dokumentacją techniczną, jak również wsparciem specjalistów. Tacy dystrybutorzy jak ZabezpieczeniaPoznan.pl starają się czuwać nad tym, by nabywcy byli w stanie odpowiednio skonfigurować system. Staje się to swoją drogą znacznie prostsze, w czym ogromnie pomaga zoptymalizowane oprogramowanie oraz instalacja bazująca na trybie plug and play. Kamery HikVision ,rejestratory hikvision, wideodomofony hikvision ,switche hikvision, kontrola dostępu hikvision to dzisiaj rozwiązanie wielosystemowe pracujące w jednej aplikacji dzięki czemu obsługa kilku systemów jest bardzo sprawna i prosta w obsłudze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)