Monitor Philips, który dba o dobrą postawę

Monitor Philips, który dba o dobrą postawę

Monitor Philips, który dba o dobrą postawę
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
08.05.2012 13:27, aktualizacja: 08.05.2012 14:22

Na polski rynek trafił 24-calowy monitor Philips 241P4LRYES z innowacyjnym czujnikiem ErgoSensor, który dba o nasze zdrowie.

Wbudowany w model 241P4LRYES czujnik ErgoSensor monitoruje czas, jaki użytkownik spędza przed monitorem oraz przyjmowaną przez niego postawę. Kamera wykrywa zakres ruchów, odległość oczu od monitora oraz położenie szyi użytkownika. Jeżeli siedzimy w nieodpowiedniej odległości (mniejszej niż 7. cm lub większej niż 90 cm), mamy przechyloną głowę pod kątem większym niż 15 stopni, na monitorze pojawia się odpowiedni komunikat doradzający przybliżenie/oddalenie się od ekranu lub zmianę nachylenia głowy.

Jeżeli będziemy siedzieć przed monitorem ponad godzinę, odpowiednia ikonka przypomni o konieczności zrobienia sobie przerwy. Dodatkowo, podobnie jak w innych modelach Philips z czujnikiem PowerSensor, jeżeli użytkownik oddala się od monitora, wyświetlacz przyciemnia się, a następnie przechodzi w tryb gotowości, co zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Klasyczny wyłącznik z boku obudowy pozwala na całkowite odcięcie zasilania.

Ergonomiczną i stabilną podstawę monitora (SmartErgoBase) można regulować tak, by optymalnie dostosować ją do naszych potrzeb i umożliwić przyjęcie zdrowej postawy w czasie pracy. Jej konstrukcja pozwala na regulację wysokości do 13. mm, pochylanie w zakresie 25 stopni, obracanie do 65 stopni w prawo lub w lewo, a także 90 stopni w pionie.

Philips 241P4LRYES wyświetla obraz w formacie 16:9. o maksymalnej rozdzielczości 1920×1080 i maksymalnej jasności 250 cd/m2. Typowy kontrast to 1000:1, a czas reakcji matrycy 5 ms. Funkcja SmartImage pozwala na ustawienie predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu, a oprogramowanie SmartControl Premium na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb.

Monitor wyposażony jest we wbudowane głośniki oraz złącza: Display Port, DVI-D (z HDCP), D-Sub, cztery porty USB, wejście PC Audio oraz wyjście słuchawkowe. Użytkownik może podłączyć jednocześnie odtwarzacz Blu-ray, kamerę internetową, napędy przenośne, palmtopa czy drukarkę oraz korzystać z nich bez potrzeby przepinania kabli. Monitor ten można również zamocować na ścianie, zgodnie ze standardem VESA.

Niskie zużycie energii elektrycznej oraz dbałość o aspekty ekologiczne - obudowa nie zawiera PCW/BFR, a ponad 65. zastosowanego w monitorze plastiku pochodzi z recyklingu poużytkowego - zostały potwierdzone licznymi certyfikatami, m.in. EPEAT GOLD, Energy Star 5.0, TCO Edge.

Monitor waży 6,3. kg przy wymiarach 565×518×220 mm (z podstawą).

Gwarancja: 3 lata door to door
Cena: 114. zł

Specyfikacja:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)