Monitor Eizo wykryje twoją obecność

Monitor Eizo wykryje twoją obecność

Monitor Eizo wykryje twoją obecność
Źródło zdjęć: © eizo
24.04.2009 15:00, aktualizacja: 24.04.2009 16:28

Eizo ogłasza dostępność dwóch nowych modeli monitorów LCD z serii FlexScan. Urządzenia wyposażone zostały w czujniki reagujące na obecność człowieka. Jeśli sensory wykryją, że użytkownik odszedł od stanowiska komputerowego, monitor automatycznie przełączy się w tryb czuwania.

Nowości Eizo to 20-calowy FlexScan EV2023W-H oraz 23-calowy FlexScan EV2303W-T. Pierwszy z wymienionych wyposażony jest w matrycę wykonaną w technologii VA, która może wyświetlić obraz w rozdzielczości 160. x 900 pikseli, widoczny pod kątem 178 stopni w obu płaszczyznach. Współczynnik kontrastu wynosi 3000:1.
Drugie z urządzeń dysponuje matrycą TN, mogącą wyświetlić obraz w rozdzielczości 192. x 1080 pikseli i kontraście 1000:1. Kąty widzenia obrazu wynoszą w tym wypadku 160 stopni. W obu urządzeniach jasność podświetlenia matrycy wynosi wg producenta 250 cd/m2. Monitory obsługują interfejsy przesyłania sygnału wideo D-Sub i DVI-D, posiadając po jednym z takich portów.
Monitory wyposażono w funkcję EcoView Sense, opartą na sensorach wykrywających obecność użytkownika. Czujnik wysyła wiązkę podczerwieni na odległość ok. 1 metra przed panel. Jeśli przez 4. sekund nie wykryje żadnego ruchu, monitor zostanie automatycznie przełączony w tryb czuwania, a wzbudzi się z niego, gdy użytkownik ponownie zasiądzie przy komputerze.
Producent zapewnia też, że zapotrzebowanie monitorów na prąd w trybie czuwania sięga 0,7 W.

Urządzenia przeznaczone są głównie do zastosowań w środowisku firmowym. Ceny oraz rynkowe premiery w poszczególnych krajach nie są jeszcze znane.

Więcej informacji: Eizo - http://www.eizo.com/

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)