Monitor dla profesjonalisty: Samsung seria 9 S27B970D

Monitor dla profesjonalisty: Samsung seria 9 S27B970D19.09.2012 11:59
Monitor dla profesjonalisty: Samsung seria 9 S27B970D
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Samsung wprowadza na rynek 27-calowy monitor Serii 9 adresowany do profesjonalnych grafików i montażystów filmów cyfrowych. Monitor wyświetla obraz w rozdzielczości WQHD i zapewnia dokładne odwzorowanie ponad miliarda kolorów, a także bardzo dobre kąty widzenia dzięki zastosowaniu panelu PLS LED.

W monitorze Samsung Serii 9 (S27B970D), dzięki technologii Natural Color Expert (wspieranej przez wbudowany mechanizm kalibracji) użytkownicy mają otrzymać dokładny obraz z realistycznym odwzorowaniem barw o rozdzielczości 2560x144. pikseli.

Zastosowane technologie Natural Color Expert i Accurate Color Presentation umożliwiają przeprowadzenie sprzętowej kalibracji kolorów w monitorze i wyeliminować niewłaściwe odwzorowanie barw na ekranie. Za realistyczną reprodukcję barw na ekranie odpowiada także ręczna kalibracja każdego monitora w końcowej fazie jego produkcji. Statyczny współczynnik kontrastu wynosi 1000:1. a maksymalna jasność to 285cd/m2. Czas reakcji matrycy to 5 ms, a kąty widzenia zarówno w pionie jak i w poziomie wynoszą 178 stopni.

Monitor Serii 9 wykorzystuje panel typu PLS LED (Plane to Line Switching). Technologia PLS umożliwia zbliżone do rzeczywistego odwzorowanie kolorów, które można oglądać niemal pod każdym kątem w pionie i poziomie. Miłośników fotoedycji ucieszy też funkcja Photo Accuracy 100%, która według Samsunga zapewnia wierną, wolną od zniekształceń, reprodukcję kolorów w pełnej palecie barw sRGB. Antyodblaskowy wyświetlacz zamknięty został w całkowicie szklanej, bezramkowej obudowie panelu.

Pozycję monitora można dopasować do swoich potrzeb, korzystając z płynnej regulacji o zakresie 1. cm (ruch pionowy) oraz funkcji odchylania wyświetlacza umożliwiającej ustawienie monitora pod najwygodniejszym kątem. Wewnętrzne komponenty zostały przeniesione do okrągłej, aluminiowej podstawy, w którą wbudowano wszystkie porty wejścia i wyjścia oraz hub USB. Monitor ma wbudowane głośniki stereo o mocy 7 watów, a ponadto obsługuje interfejsy wideo DisplayPort, Dual Link-DVI i HDMI oraz złącze standardu MHL (Mobile High-Definition Link) dla kompatybilnych smartfonów i tabletów.

Sugerowana cena: 4449 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)